«

»

paź 03 2020

Za nami wyjazd integracyjno-edukacyjny – „Ziemia Augustowska, Warmia i Mazury”

W dniach 18-21.09.2020 roku dla grupy 40 uczestników projektu pt. Razem w poszukiwaniu „skarbów” zorganizowaliśmy 4-dniowy wyjazd integracyjno-edukacyjny „Ziemia Augustowska, Warmia i Mazury”.

Program wyjazdu obejmował:

  • I dzień: Pelplin (spacer po mieście, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kościół gotycki, jedna z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce).
  • II dzień: Elbląg (rejs statkiem po Kanale Elbląskim – przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno), Frombork (zwiedzanie miasta; Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja z grobem Mikołaja Kopernika i monumentalnymi organami, Dawny Pałac Biskupi z Muzeum Mikołaja Kopernika zbiory archeologiczne, kolekcja sztuki, starodruki oraz specjalna wystawa poświęcona Kopernikowi, Wieża Wodna z tarasem widokowym).
  • III dzień : Stoczek Klasztorny (Warmiński) – Sanktuarium kościół filialny św. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz klasztor pobernardyński, Sanktuarium Maryjne, Święta Lipka – Sanktuarium kościół Nawiedzenia NMP kk. Jezuitów, Sanktuarium Maryjne z obrazem Matki Bożej, Gierłoż koło Kętrzyna (Wilczy Szaniec – miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami, największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera).
  • IV dzień: Augustów (rejs statkiem po Kanale Augustowskim „Szlakiem Papieskim” do Studzienicznej – tak zwany Szlak Papieski powstał po wizycie Jana Pawła II, w czerwcu 1999 roku, który prowadzi trasą odbytą przez Ojca Świętego).

GALERIA:

Wycieczka Ziemia Augustowska, Warmia i Mazury

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pt. Razem w poszukiwaniu „skarbów”, współfinansowanego przez MRPiPS w ramach Rządowego Programu ASOS. Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu.

logotypy

Leave a Reply