„Potrafimy więcej” – wszechstronne usprawnianie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Mieszkalnym w Bestwinie (PFRON) eIII

Od dnia 1 kwietnia 2021 roku do dnia 31 marca 2023 roku (3 okresy łącznie) Stowarzyszenie RAZEM realizować będzie zadanie „Potrafimy więcej” – wszechstronne usprawnianie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Mieszkalnym w Bestwinie, dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (umowa nr ZZO/000224/12/D z dnia 17 maja 2021 roku).

Projekt kierowany jest do 22 osób z niepełnosprawnością intelektualną, głównie mieszkańców Ośrodka w Bestwinie jest bezpośrednią kontynuacją projektu prowadzonego dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON w poprzednim okresie.

Szeroki zakres wsparcie realizowany w ramach tego działania jest znaczącym wzbogaceniem oferty rehabilitacji i terapii w Ośrodku.

Celem projektu jest poprawa lub utrzymanie sprawności u 22 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu województwa śląskiego i małopolskiego, poprzez umożliwienie im korzystania z rehabilitacji, terapii i wsparcia psychologicznego o charakterze ciągłym, w okresie od 2021-04-01 do 2023-03-31.

W ramach projektu uczestnicy korzystają z takich form wsparcia jak:

• rehabilitacja i zajęcia ruchowe,
  • terapia zajęciowa prowadzona w różnych pracowniach (stolarskiej, ogrodniczej, gospodarstwa domowego, plastycznej – dodatkowo rozszerzonej o zajęcia ceramiczne
  • muzykoterapia,
  • dogoterapia,
  • hipoterapia
  • terapia logopedyczna.

Ponadto każdy uczestnik ma możliwość korzystania ze wsparcia psychologa ( zarówno indywidualnie, jak i grupowo) oraz trenerów umiejętności społecznych.

Wsparcie w projekcie oferowane jest nieodpłatnie, zgodnie z opracowanym Indywidualnym Planem Działań.