«

»

lut 16 2017

Projekt z PFRON-u ma już blisko roczek

W marcu minie rok od kiedy realizujemy zadanie: „Potrafimy więcej” – wszechstronne usprawnianie w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym w Bestwinie.

Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON (umowa ZZO/000084/12/D) nasi mieszkańcy mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zajęć. Zakres tego wsparcia jest olbrzymi: od rehabilitacji ruchowej (grupowej i indywidualnej) poprzez terapię zajęciową, wsparcie asystentów, muzykoterapię, dogo i hipoterapię, aż po zajęcia z psychologiem.

Od lutego tego roku chcemy wprowadzić zajęcia z logopedą oraz wyjazdy na basen. Tygodniowy harmonogram zajęć każdego mieszkańca jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tak duże przedsięwzięcie jest możliwe również dzięki wsparciu wolontariuszek, które dzielnie wspomagają nas w działaniach. Sobotnie gotowania w kuchni przypadły naszym mieszkańcom bardzo do gustu (czy raczej smaku), co z łatwością można zaobserwować na załączonych zdjęciach. Oprócz tego wolontariuszki znajdują również czas na indywidualne gry i rozmowy z uczestnikami.

Leave a Reply