«

»

Lut 07 2017

Spotkanie noworoczne 2017 – przeżyjmy to raz jeszcze…

img_7785Tradycją już stały się w stowarzyszeniu spotkania noworoczne wszystkich członków i podopiecznych połączone z zabawą oraz podarunkami. W tym roku zorganizowane zostało ono 4 lutego w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym w Bestwinie i było połączone z 23 rocznicą założenia stowarzyszenia (przypadającą na 14 lutego) oraz z poświęceniem 8-osobowego samochodu zakupionego z dotacji PFRON do Ośrodka. W imprezie wzięli udział również wszyscy mieszkańcy Ośrodka wraz z kadrą.

Imprezę rozpoczęła Pani Maria Sysak-Łyp (Prezes Stowarzyszenia “RAZEM”) podsumowując miniony rok (omawiając zrealizowane programy i zadania oraz dziękując za wytrwałą pracę zaangażowanym osobom  – pracownikom i wolontariuszom), a następnie przedstawiając plany na 2017 rok. Po jej wystąpieniu głos zabrali zebrani goście, którzy m.in. pogratulowali stowarzyszeniu wielu sukcesów.

W części artystycznej wystąpiła wielokrotnie nagradzana na przeglądach grupa teatralna “MŁODZI RAZEM” utworzona przez podopiecznych stowarzyszenia – mieszkańców Ośrodka, która przygotowała pod okiem Pani Natalii Nycz przepiękny spektakl bożonarodzeniowy pod tytułem: “Jestem jednym z przechodniów” (grupa tym spektaklem zajęła m.in. 1 miejsce w IX Przeglądzie Widowisk Jasełkowych Placówek Opiekuńczo – Leczniczych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żywcu oraz Nagrodę Burmistrza Miasta Żywca oraz Wójta Gminy Czernichów). Po spektaklu mieliśmy okazję posłuchać po raz pierwszy jak śpiewa nasz podopieczny Jurek Pudełko, który przy akompaniamencie muzycznym Pani Joanny Gryz zaprezentował się w dwóch interesujących utworach. Następnie w pokazach tanecznych zaprezentowały się uzdolnione gimnazjalistki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie (Dominika Dybczak, Martyna Kubik, Karolina Sabuda, Natalia Mynarska). W tym miejscu serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za ubogacenie programu naszego spotkania noworocznego.

img_7910Po części artystycznej przyszedł czas na poświecenie przez ks. Cezarego Dulkę (proboszcza bestwińskiej parafii)  9-osobowego samochodu Fiat Ducato Maxi (dostosowanego do przewozu 2 osób niepełnosprawnych na wózkach), zakupionego do Ośrodka dzięki dofinansowaniu z PFRON. Samochód będzie służył mieszkańcom Ośrodka, jak również osobom niepełnosprawnym zrzeszonym w stowarzyszeniu.

Po oficjalnych uroczystościach spożyliśmy pierwszy ciepły posiłek oraz deser przy kawie i herbacie, po którym wzmocnieni  i pełni energii kontynuowaliśmy imprezę. Rodzice toczyli rozmowy na sali widowiskowo-teatralnej, a podopieczni bawili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. W tym roku po raz kolejny w ramach spotkania noworocznego zorganizowana została zabawa karnawałowa, którą poprowadziła Pani Agnieszka Dutka i Pani Ewa Sierant z wolontariuszkami i wolontariuszami z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Bestwiny. Zabawa obejmowała różne zabawy taneczne. Dodatkową atrakcją był występ kapeli Ondraszek ze Szczyrku. Przygrywali oni wszystkim przez cały czas, a nawet zaproponowali kilka zabaw dla samych rodziców.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie przez uroczą Czarownicę świątecznych paczek od Stowarzyszenia dla młodzieży niepełnosprawnej. W przygotowaniu upominków pomogła nam Spółdzielnia „Pokój” oraz Czanieckie makarony – dziękujemy Wam za wsparcie.

Gośćmi tego spotkania byli: Pan Stanisław Szwed – wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Ewa Niewiara – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Mirosława Nykiel – posłanka na Sejm RP, Krystyna Cyran – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Miasta Bielsko-Biała, Pani Grażyna Staniszewska – była europoseł, Pani Agata Niemczyk – Dyrektor OS- REGLE reprezentująca Fundację ING Dzieciom, Pani Agata Rak – Dyrektor Zespołu Szkół w Bestwinie oraz ks. Cezary Dulka – proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować jeszcze:

  • Piekarni roll, piekarni-cukierni Pana Rafała i Małgorzaty Wykręt, piekarni-cukierni Pana Stanisława Piecucha za swoje wypieki, którymi ugościliśmy wszystkich obecnych
  • Pani Agnieszce Dutce i Pani Ewie Sierant za piękne karnawałowe udekorowanie sali gimnastycznej
  • wolontariuszkom i wolontariuszom Gimnazjum im. Jana Pawła II za tak aktywne włączenie się w zabawę z podopiecznymi stowarzyszenia i mieszkańcami Ośrodka

Zapraszamy poniżej do obejrzenia naszej galerii z imprezy oraz przejrzenia artykułu o imprezie na stronie Gminy Bestwina wraz z galerią przygotowaną  przez Pana Sławomira Lewczaka – Redaktora Naczelnego “Magazynu Gminnego” Bestwiny.

IMG_4250-4

Spotkanie noworoczne 2017

Leave a Reply