maj 21 2013

XI Majówka „Rozwijamy skrzydła”

Zgodnie z tradycją w trzecią niedzielę maja 2013 roku na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego odbyła się już trzynasta Majówka pod hasłem „Rozwijamy skrzydła”. I w tym roku jak nigdy dopisała nam pogoda – był piękny i gorący majowy dzień. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Bielski – Pan Grzegorz Szetyński, Burmistrz Gminy Czechowice Dziedzice – Marian Błachut, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Bielsko-Biała – Pani Krystyna Cyran, Poseł na Sejm Pani Mirosława Nykiel, Poseł na Sejm RP – Pan Stanisław Szwed z małżonką, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego – Pan Andrzej Kamiński, Dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON – Pani Anna Wandzel, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego – Pan Bogusław Stolarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej miasta Bielsko-Biała, asystent Posła na Sejm RP Jacka Falfusa – Pan Przemysław Drabek.

majowka_13

Impreza rozpoczęła się polową mszą św. odprawioną przez przez ks. Jacka Gasidło z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Bielska-Białej. Po Mszy rozpoczęła się część artystyczna. Zaprezentowane zostały występy muzyczno-teatralne w wykonaniu dzieci z przedszkola z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie pod opieką pani Marioli Zyzańskiej oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla serca”. Następnie grupa teatralno-muzyczna z naszego stowarzyszenia zaprezentowała przedstawienie pod tytułem „O lwie, który szukał odwagi”, a taneczno-ruchowa opracowany przez siebie układ taneczny.

Występy grup stowarzyszenia „RAZEM” zostały przygotowane w ramach warsztatów artystyczno-edukacyjnych „Rozwijamy skrzydła” oraz warsztatów realizowanych w ramach projektu „Społecznie i zawodowo aktywni razem”. Podczas tych warsztatów przygotowane zostały również prace, jakie było można podziwiać na wystawie plastycznej i fotograficznej w świetlicy w obiekcie kontenerowym.Po występach był czas na poczęstunek – wypicie kawy i herbaty, a także pokosztowanie pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców podopiecznych Stowarzyszenia. Obsługą od strony gastronomicznej zajmowali się jak co roku uczniowie-wolontariusze z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej pod opieką Pani Kingi Baścik, którym serdecznie dziękujemy.

Po występach rozpoczęła się zabawa przy muzyce oraz loteria fantowa. Wspaniałe fanty bez których organizacja loterii nie byłaby możliwa przekazała firma PPHU Prosperplast Sp. J. Paweł i Marcin Mrózek z Rybarzowic, Pani Europoseł Małgorzata Handzlik, hurtownia owoców i warzyw „Mango” oraz „STEFKAR”, Spółdzielnia „POKÓJ”, Zespół Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Iwony i Adama Tymon, za co składamy serdecznie podziękowania sponsorom. Wszyscy którzy brali udział w loterii czekali na wielki finał imprezy, czyli losowanie nagród specjalnych w postaci trzech tortów ufundowanych przez cukiernię „BEZA” pani Stanisławy Krysta, Piekarnię „ROLL” Sp.j. oraz Naczelnik Wydz. Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta B-B – Panią Krystynę Cyran. Oprawą muzyczną zajął się Pan Rafał Pudełko, który już od lat zajmuje się zapewnieniem nagłośnienia podczas imprez i prowadzeniem zabaw tanecznych.

Aby można było obsadzić donice i klomby otrzymaliśmy sadzonki roślin rabatowych od: Dyrekcji Zespołu Szkół Ogrodniczych im. St. Szumca w Bielsku-Białej, Gospodarstwa Ogrodniczego Pana Tadeusza Dyczka z Bielska- Białej i Gospodarstwa Ogrodniczego Iwony i Adama Tymon z Iłownicy. Bardzo im za to dziękujemy. To one będą ozdobą Ośrodka i będą cieszyć nasze oczy do późnej jesieni.

Ponadto dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w tej imprezie, w tym Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie za wypożyczenie stołów i ławek, Spółdzielni „Bystrzanka” z Bystrej za ufundowanie napojów oraz wszystkim darczyńcom i sponsorom dzięki, którym została zorganizowana Majówka, a którzy nie zostali wymienieni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w naszej galerii.