«

»

cze 05 2013

Impreza rekreacyjno-sportowa

W dniu 1 czerwca 2013r. na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie została zorganizowana Impreza rekreacyjno-sportowa „Osoby niepełnosprawne w akcji” – edycja III, połączona z III „Integracyjnym piknikiem sportowym” oraz „Festynem na wesoło”. Na wstępie grupa uczniów z Gimnazjum Św. Jana Pawła II z Bestwiny pod opieką Pani Oliwii Sobieskiej zaprezentowała na naszej sali widowiskowo-teatralnej swoje przedstawienie pt. „Kopciuszek w wersji sportowej”. Po części artystycznej przyszedł czas na zawody.

festyn na wesoło

 

 

Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych podzielonych na dwa bloki. I blok gier i zabaw stanowiły „wyścigi rzędów” złożone z biegu z pałeczką sztafetową, biegu z przełożeniem szarfy, kulaniem hula-hop, z piłeczką do tenisa stołowego na rakietce tenisowej, z balonem oraz bieg wszystkich razem z nitką. Na II blok gier i zbaw składały się konkurencje na 9 stanowiskach, na których uczestnicy wykonywali takie zadania jak: układanie klocków w wieżę, przekładanie szarfy, czołganie w tunelu, rzut woreczkiem do celu, podbijanie piłeczki do tenisa stołowego, zrzucanie kręgli, rzucanie kulami z gazet do pojemnika, układanie puzzli i dmuchanie balona. Z uwagi na deszczowy dzień zawody zostały zorganizowane na dużej sali, sali gimnastycznej oraz w holu. W konkurencjach i w sędziowaniu pomagała także grupa wolontariuszy – uczniów z Gimnazjum w Bestwinie pod opieką Pani Agnieszki Dutki, którym serdecznie w tym miejscu dziękujemy. Na zakończenie uczestnikom zostały rozdane pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Imprezy swoją obecnością zaszczycili przybyli goście, wśród których znalazł się Z-ca Wójta Gminy Bestwina Pan mgr Stanisław Wojtczak oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie – Pani Agata Rak.

Impreza „Osoby niepełnosprawne w akcji” zorganizowana została dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego, a „Integracyjny piknik sportowy” dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Bestwina. „Festyn na wesoło” zrealizowany był w ramach projektu pt. „Klub integracji międzypokoleniowej”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w naszej galerii.

Leave a Reply