«

»

cze 19 2023

RAZEM Turystycznie

Z radością informujemy, że stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację projektu RAZEM Turystycznie, w ramach Programu Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO (konkurs „FIO Śląskie Lokalnie 2021-2023”, którego operatorem jest Fundacja Klaster Innowacji Społecznych).

Zadanie polega na zorganizowaniu busem w okresie do 30 września dwóch wycieczek do Krakowa dla 6 mieszkańców Ośrodka z niepełnosprawnością intelektualną (plus 3 opiekunów koniecznych, w tym opiekun-kierowca). W programie wyjazdów będzie odtworzenie na DVD podczas podróży tam i z powrotem bajki „Porwanie Baltazara Gąbki” (1969 r.), rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające nad Wisłą, wysłuchanie przy rzeźbie Smoka „Legendy o Smoku Wawelskim”, zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem, obiad, zwiedzanie Sukiennic i Starego Rynku, ćwiczenia relaksacyjne i odprężające nad Wisłą przed podróżą powrotną. Ponadto w ramach działań wprowadzających i podsumowujących przeprowadzona zostanie wśród uczestników ankieta sprawdzająca zdobytą wiedzę na temat historii Wawelu jako siedziby królów Polski, legendy Smoka Wawelskiego, znaczenia Sukiennic w poprzednich epokach.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Leave a Reply