«

»

cze 10 2023

Impreza sportowo-rekreacyjna 2023

W dniu 3 czerwca 2023 roku Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” na terenie swojego Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie zorganizowało XIII edycję imprezy rekreacyjno-sportowej pt. „Osoby niepełnosprawne w akcji”, która połączona była z XII edycją „Integracyjnego pikniku sportowego”. Tego dnia mieliśmy okazję i przyjemność gościć: Pana Andrzeja Kamińskiego – Wicestarostę Bielskiego.

Dzień promował aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród osób zdrowych i niepełnosprawnych, w tym dzieci, młodzieży i osób starszych. Służył integracji różnych grup społecznych i rodzin poprzez wspólną zabawę i współuczestnictwo w rozgrywkach oraz rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością, w tym wzrostowi ich samooceny, pewności siebie i wiary we własne możliwości. Był to dzień dla wszystkich uczestników pełen atrakcji.

Impreza rozpoczęła się krótkim wstępem Pana Mateusza Jochemczaka – Prezesa Stowarzyszenia oraz częścią artystyczną przygotowaną przez mieszkańców Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego.

 

Po części oficjalno-artystycznej przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Na wstępie Pan Damian Laszczak przedstawił program i zasady rozgrywek, a następnie zawodnicy udali się do biura zapisów po odbiór kart startowych. W czasie pikniku wszyscy uczestnicy otrzymali szansę na wykazanie się w rozgrywkach sportowych. Zawody sportowe przygotowane były w formie stacjonarnych zadań o różnym stopniu trudności. Trzeba było wykazać się sprytem, szybkością, równowagą i koordynacją na zwinnościowym torze z drabinkami piłkarskimi i pachołkami, w rzutach woreczkami do celu, rzutach do kosza, w hokeju na trawie (strzelaniu krążkiem hokejowym do bramki), przewożeniu piłki fitness na mini toczkach, czy spacerze po linach.

Zakończenie imprezy odbyło się na zewnątrz na miejscu amfiteatru, gdzie rozdane zostały wszystkim uczestnikom medale, pucharki, pamiątkowe dyplomy i upominki – każdy spisał się bowiem na 100%, podszedł do zadań bardzo ambitnie i wykonywał sumiennie wszystkie ćwiczenia.

Cieszymy się, że impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i zebraliśmy się w tak dużym gronie oraz z tego, że tak aktywnie w zawody włączyli się również rodzice osób niepełnosprawnych. Dziękujemy wolontariuszom ze szkoły podstawowej z Bestwiny i Bestwinki za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy.

 

Leave a Reply