gru 05 2014

Projekt „Trening życia” zakończony

Początkiem grudnia zakończyliśmy działania realizowane w drugiej połowie 2014 roku w ramach projektu „Trening życia”, dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji PZU w ramach Programu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU” .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celem głównym projektu było przygotowanie grupy osób niepełnosprawnych do samodzielnego funkcjonowania oraz ich aktywizacji zawodowej.

Działania skierowane były do 33 osób z niepełnosprawnością intelektualną i prowadzone były na terenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego im. Apba Józefa Bilczewskiego w Bestwinie i obejmowały warsztaty interpersonalne i warsztaty indywidualne z psychologiem służące rozwojowi umiejętności społecznego funkcjonowania w nowej dla siebie rzeczywistości (samodzielnym mieszkaniu poza rodzinnym domem) oraz ocenie tych umiejętności, warsztaty aktywności zawodowej (obejmujące treningi samoobsługi wraz z zajęciami praktycznymi) oraz mieszkanie treningowe przez okres 2-tygodni w Ośrodku w okresie od 17 do 28 listopada 2014r.

Zapraszamy do zajrzenia do zakładki projektu Trening życia, w której znajdują się informacje o projekcie oraz galerie ze zrealizowanych działań.

fundacja_pzu_logo