«

»

gru 31 2018

„DzielMY się – uczMY – działajMY” – podsumowanie projektu ASOS – edycja 2018

31 grudnia zakończyliśmy realizację zadania pt. „DzielMY się – uczMY – działajMY”, realizowanego od 1 marca, współfinansowanego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

W projekcie wzięli udział opiekunowie/rodzice osób niepełnosprawnych w wieku 60+ wspólnie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach oraz młodzież gimnazjalna (łącznie 80 osób). W ramach wsparcia uczestniczyli oni w cyklu spotkań „Aktywnie, artystycznie, rozwojowo”, obozie integracyjno-warsztatowym w Lalikach, wycieczce integracyjno-edukacyjnej „Czar Bieszczad”, wyjściach kulturalnych „Kultura żyje w nas” (do kina i teatru w Bielsku-Białej), wyjeździe integracyjno-warsztatowym w Beskidy (w Rychwałdzie), cyklu imprez kulturalno-integracyjnych (Majówce, Kociołku Beskidzkim oraz Dniu Seniora, połączonym z happeningiem).  Dodatkowo dla uczestników prowadzone było wsparcie psychologiczne.

Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu „DzielMY się – uczMY – działajMY”, gdzie zamieszczone zostały m.in. wszystkie galerie ze zrealizowanych działań.

logotypy

Leave a Reply