paź 29 2015

Wyjście do Teatru Polskiego

DSCF2022

27 października wybraliśmy się wspólnie do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl muzyczny pt. „Ale Cyrk” – nowy spektakl Centrum Artystyczno-Edukacyjnego „Proscenion”, w którym wystąpiło trzydzieścioro młodych aktorów w wieku od 6-18 lat. Cyrk Fatipulardotgulanescentino przepełniony był barwnymi postaciami, które marzą o jednym: chcą być kimś najważniejszym, najlepszym i wyjątkowym.  W czasie spektaklu przypomnieliśmy sobie jak to jest być dzieckiem oraz zrozumieliśmy lepiej co tak naprawdę znaczy „być dorosłym”.

Opiekę reżyserską nad spektaklem objął Rafał Sawicki. Autorski scenariusz Marty Gzowskiej-Sawickiej pełen barwnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji dopełniały przepiękne piosenki autorstwa Krzysztofa Maciejowskiego oraz niezwykle emocjonalna i wymowna choreografia Katarzyny Zielonki.

Wyjazd dla 30 osób (dzieci i młodzieży uczącej się z Gminy Bestwina – zdrowej i niepełnosprawnej) oraz 6 opiekunów został współfinansowane przez Fundację PZU, jako jedno z działań projektu „Kultura dla wszystkich”, realizowanego w ramach programu „PZU z kulturą” – edycja 2015. fundacja_pzu_logo