mar 18 2015

Wizyta Małżonki Prezydenta RP – Pani Anny Komorowskiej w Ośrodku

IMG_448317 marca na długo pozostanie w pamięci członków i podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym RAZEM z Bielska-Białej. To tego dnia w samo południe /o godzinie 12.00/ Małżonka Prezydenta RP – Pani Anna Komorowska odwiedziła Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny im. Św. Abpa Józefa Bilczewskiego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Bestwinie wybudowany przez Stowarzyszenie. Pierwszej Damie RP towarzyszył Wojewoda katowicki Pan Piotr Litwa. Wizyta ta nie była przypadkowa, ponieważ Pani Prezydentowa w sierpniu 2011 roku objęła Honorowy Patronat nad tą wyjątkową w naszym regionie inwestycją realizowaną z inicjatywy i przez rodziców osób niepełnosprawnych intelektualnie z Bielska- Białej i powiatu bielskiego.

Dostojnych gości /Panią prezydentową i Wojewodę/ oprócz członków i podopiecznych Stowarzyszenia powitali także: Prezydent miasta Bielsko-Biała – Pan Jacek Krywult oraz gospodarz terenu tj. Wójt Gminy Bestwina – Pan Artur Beniowski. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Bożena Stępień – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Po przywitaniu Pani Prezydentowa wraz z gośćmi i przedstawicielami zarządu Stowarzyszenia zwiedziła 85 arowy teren wokół Ośrodka /boiska, sad, jagodnik, amfiteatr i taras/, by następnie udać się do jego wnętrza. Pani Prezydentowa z ogromnym zainteresowaniem oglądała część mieszkalną obiektu, gdzie w niedługim czasie zamieszka 22 podopiecznych Stowarzyszenia oraz pozostałe części takie jak pracownia kulinarna, gabinety rehabilitacyjne, sala gimnastyczna i inne pracownie. W jednej z nich została przygotowana wystawa prac wykonanych przez podopiecznych w czasie spotkań i zajęć terapeutycznych.

IMG_4588Oficjalna cześć spotkania odbyła się w przepięknej sali widowiskowej Ośrodka. Pani Maria Sysak-Łyp /Prezes Stowarzyszenia RAZEM/ przedstawiła historię Stowarzyszenia i budowy Ośrodka oraz podziękowała Pani Prezydentowej za objęcie Honorowym Patronatem tej inicjatywy zaś Pani Prezydentowa w swoim wystąpieniu przekazała wyrazy uznania wszystkim, dzięki którym to piękne i tak potrzebne miejsce zostało wybudowane.  Część ta zakończyła się wręczeniem dostojnym gościom pamiątkowych upominków – prac podopiecznych Stowarzyszenia i wszyscy uczestnicy spotkania zostali poproszeni na poczęstunek i rozmowy w kameralnym nastroju. Czas upływał w bardzo przyjemnej atmosferze, ale wszystko to co dobre i przyjemne szybko się kończy. Pani Prezydentowa na zakończenie spotkania złożyła swój wpis do kroniki Stowarzyszenia a przed ostatnimi uściskami dłoni wszyscy uczestnicy spotkania pozowali do pamiątkowego zdjęcia przed wejściem do Ośrodka.

Zapraszamy poniżej do obejrzenia zdjęć z tej wizyty.

Wizyta Małżonki Prezydenta RP – Pani Anny Komorowskiej w Ośrodku