«

»

Cze 23 2014

Spotkanie z ekspertem ds. kreowania wizerunku Panią Marią Lachowicz-Bogunią

Spotkanie z Panią Marią Lachowicz-Bogunią

21 czerwca w naszym Ośrodku w Bestwinie gościliśmy Panią Marię Lachowicz-Bogunię – stylistkę, eksperta ds. kreowania wizerunku i właścicielkę firmy Chianti Fashion & Beauty, która bezpłatnie spotkała się z kobietami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu “RAZEM”, na co dzień wychowującymi swoje niepełnosprawne dzieci.

W trakcie spotkania Pani Maria będąca bardzo energiczną i optymistyczną osoba próbowała zarazić uczestniczki warsztatów swoją energią i pozytywnym myśleniem.

Jak się okazało naszym paniom to ciekawe i inspirujące spotkanie było bardzo potrzebne. Mamy nadzieję, że każda z pań wyciągnęła coś z niego dla siebie.

 

Pani Maria Lachowicz-Bogunia w czasie spotkania poruszyła wiele tematów na rozwinięcie, których potrzebne byłoby kilka dodatkowych spotkań.

Na początku demonstrując różne sposoby chodzenia pokazała, jak ważna jest dobra i wyprostowana postawa ciała – że jest ona podstawą naszego dobrego wizerunku. Wykorzystując uczestniczki spotkania, jako swoje modelki oraz opierając się na elementach ich własnego ubioru przekazała kilka porad dotyczących stylu i mody. Udowodniła, że każda rzecz odpowiednio dobrana, nawet zwyczajna może sprawić, że wygląda się naprawdę efektownie.

Poprzez różne zadania i porady Pani Maria pomagała naszym paniom także zrozumieć czym jest kobiecość, jak ważny jest czas dla siebie i jak dobroczynny ma on wpływ nie tylko na ich własne życie ale i życie bliskich. Zrozumiałe jest to, że matki wychowujące niepełnosprawne dzieci są gotowe poświęcić im cały swój czas, ale kiedy zapominają w tym wszystkim same o sobie to unieszczęśliwiają tym samym własne dzieci i swoich najbliższych. Bo jakże wielką radość sprawiłaby im kobieta (matka, żona) wracająca do domu pełna pozytywnej energii, zrelaksowana i odprężona np. po wizycie w salonie spa…

W trakcie spotkania Pani Maria uświadamiała uczestniczki w tym, jak wielkie znaczenie ma w życiu stosowanie wyrażenia “chcę” zamiast wyrażenia “chciałabym”. Podkreślała to wielokrotnie, gdyż mówiąc “chcę” mamy świadomość swoich pragnień oraz potrzeb i deklarujemy chęć ich urzeczywistnienia, natomiast mówiąc “chciałabym” stosujemy oświadczenie bardziej nieśmiałe, ostrożniejsze i dalsze celowi. No, a przecież chcemy dążyć do tego, aby nasze pragnienia i potrzeby stawały się realne.

Na zakończenie Pani Maria przygotowała niespodziankę dla każdej z uczestniczek spotkania – kartę z pozytywnymi myślami.

 

Spotkanie z Panią Marią Lachowicz-Bogunią

Serdecznie dziękujemy Pani Marii Lachowicz-Boguni za bezinteresowne wsparcie. Mamy nadzieję, że nadarzą się jeszcze okazje na podobne spotkania, dzięki którym nasze panie będą miały szansę poszerzać swoją wiedzę, doświadczenia i umiejętności praktyczne z dziedziny m.in. stylu, mody, wizażu czy kreowania wizerunku.

Więcej zdjęć ze spotkania można obejrzeć w galerii.

 

 

Leave a Reply