sty 22 2018

Spotkanie noworoczne 2018 – przeżyjmy to raz jeszcze…

Tradycją już stały się w stowarzyszeniu spotkania noworoczne wszystkich członków i podopiecznych oraz przyjaciół i dobroczyńców Stowarzyszenia „Razem”, połączone z zabawą oraz podarunkami. W tym roku zorganizowane zostało ono 20 stycznia w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym w Bestwinie i było połączone z 24 rocznicą założenia stowarzyszenia (przypadającą na 14 lutego). W imprezie wzięli udział również wszyscy mieszkańcy Ośrodka wraz z kadrą.

Imprezę rozpoczęła Pani Maria Sysak-Łyp (Prezes Stowarzyszenia „RAZEM”) podsumowując miniony rok (omawiając zrealizowane programy i zadania, przedstawiając warte uwagi liczby mówiące o wartości otrzymanych dotacji i wkładu finansowego własnego w podjęte w 2017r. działania), a następnie przedstawiając plany na 2018 rok. Była to również okazja do podziękowania za współpracę przyjaciołom i wolontariuszom stowarzyszenia oraz za wytrwałą pracę m.in. Panu Mieczysławowi Błasiak, który ponad 20 lat dowoził niepełnosprawna młodzież do SDŚ „Centrum” linią specjalną MZK. Teraz przyszedł dla niego czas odpoczynku na zasłużonej emeryturze – choć liczymy, że uda się nam jeszcze wspólnie współpracować. Wszystkim nam będzie bardzo brakowało jego ofiarnej służby i życzliwości.

Po wystąpieniu Pani Marii głos zabrali zebrani goście oraz nastąpiło przekazanie Panu Stanisławowi Łyp złotej odznaki honorowej „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” przez Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego – Sylwię Cieślar.

W części artystycznej wystąpiła wielokrotnie nagradzana na przeglądach grupa teatralna „MŁODZI RAZEM” utworzona przez podopiecznych stowarzyszenia – mieszkańców Ośrodka. Najpierw zaprezentowała ona swój układ taneczny wspólnie z wolontariuszką ze Szkoły Podstawowej z Beswtiny do piosenki „Hallelujah” Leonard’a Cohen’a, który przygotowała pod okiem Pani Agnieszki Dutki, a następnie przepiękny spektakl bożonarodzeniowy pod tytułem: „Wieczorek” przygotowany pod okiem Pani Natalii Nycz.

Po części artystycznej przyszedł czas na jeszcze bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie wręczenie Pani Marii Sysak-Łyp odznaki honorowej „Primus in Agendo” (pierwszy w działaniu) przez Pana Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej o tym wydarzeniu i odznace piszemy w osobnym poście (tutaj).

Po oficjalnych i artystycznych uroczystościach spożyliśmy pierwszy ciepły posiłek oraz deser przy kawie i herbacie, po którym wzmocnieni i pełni energii kontynuowaliśmy imprezę. Rodzice toczyli rozmowy na sali widowiskowo-teatralnej, a podopieczni bawili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. W tym roku po raz kolejny w ramach spotkania noworocznego zorganizowana została zabawa karnawałowa, którą poprowadziła Pani Agnieszka Dutka z wolontariuszkami i wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Bestwiny. Zabawa obejmowała różne zabawy taneczne. Dodatkową atrakcją był występ kapeli Ondraszek ze Szczyrku.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie świątecznych paczek od Stowarzyszenia dla młodzieży niepełnosprawnej.

Gośćmi tego spotkania byli: Pan Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Grzegorz Szetyński – Wicestarosta Bielski, Pan Przemysław Kamiński – Wiceprezydent Miast Bielsko-Biała, Pan Andrzej Kamiński – Senator RP, Pani Mirosława Nykiel – posłanka na Sejm RP, Pani Sylwia Cieślar – Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Pan Tomasz Szlaga z Wydziału Spraw Obywatelskich Miasta Bielsko-Biała, Pan Grzegorz Boboń – dyrektor CKSiR w Bestwinie, Pan Jerzy StanclikPrzewodniczący Rady Gminy Bestwina oraz ks. Cezary Dulka – proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować jeszcze:

• Piekarni Roll i piekarni-cukierni Pana Rafała i Małgorzaty Wykręt za wypieki oraz hurtowni owoców „Mango” i Witamina” za owoce, którymi ugościliśmy wszystkich obecnych
  • Pani Agnieszce Dutce i kadrze Ośrodka za piękne karnawałowe udekorowanie sali gimnastycznej
  • wolontariuszkom i wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Bestwiny za tak aktywne włączenie się w zabawę z podopiecznymi stowarzyszenia i mieszkańcami Ośrodka.

Zapraszamy do przejrzenia artykułu o imprezie na stronie Gminy Bestwina wraz z galerią przygotowaną przez Pana Sławomira Lewczaka – Redaktora Naczelnego „Magazynu Gminnego” Bestwiny (kliknij tutaj) oraz oczywiście do naszej galerii poniżej.

IMG_20180120_155048p.jpg

Spotkanie noworoczne 2018