«

»

Sty 21 2015

Spotkanie noworoczne 2015 – przeżyjmy to jeszcze raz

IMG_4041Tradycją już stały się w Stowarzyszeniu spotkania noworoczne wszystkich członków i podopiecznych połączone z zabawą oraz podarunkami. W tym roku zorganizowane zostało ono 17 stycznia w naszym Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób w tym goście: zastępca wójta Gminy Bestwina – Pan Marcin Kanik, dyrektorka Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie – Pani Agata Rak, dyrektorka ŚDŚ “Centrum” – Pani Rozetta Michnik, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM Bielsko-Biała – Pani Krystyna Cyran oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej – Pan Dariusz Mrzygłód.

W części artystycznej wystąpili gimnazjaliści Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie prezentując spektakl kolędowo-mikołajkowy wyreżyserowany przez Panią Oliwię Sobieską z oprawą muzyczną w opracowaniu Pani Magdaleny Wodniak-Foksińskiej. Była to wesoła i piękna opowieść, gdzie obok klasycznych postaci – Józefa, Maryi, aniołów i diabłów pojawili się przedstawiciele współczesnych zawodów: wójt, policjant, robotnik, lekarz, taksówkarz i nauczyciel. Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za ubogacenie programu naszego spotkania noworocznego.

IMG_4215-4

Po części artystycznej przyszedł czas na ciepły posiłek i deser przy kawie i herbacie, po którym wzmocnieni  i pełni energii kontynuowaliśmy zabawę. Rodzice toczyli rozmowy na sali widowiskowo-teatralnej, a podopieczni bawili się na sali gimnastycznej pięknie udekorowanej przez Panią Ewę i Magdę Sierant. W tym roku po raz pierwszy w ramach spotkania noworocznego zorganizowana została zabawa karnawałowa, którą poprowadziła Pani Agnieszka Dutka z wolontariuszkami i wolontariuszami z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Bestwiny. Zabawa obejmowała różne zabawy taneczne i składała się z dwóch części z przerwą na łyk soku i poczęstunek. Bardzo cieszy nas to, że tak wiele osób aktywnie włączyło się w zabawę i zabrało ze sobą przebranie lub ciekawy dodatek. Wierzymy, że w przyszłym roku nasi podopieczni będą się tak samo dobrze bawić, albo jeszcze i lepiej.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie paczek świątecznych od Stowarzyszenia dla młodzieży niepełnosprawnej. Ponieważ w tym roku był już u nas w Ośrodku jeden św. Mikołaj to paczki wręczała tym razem dobra czarownica, zachęcająca wszystkich do zabawy  przez całe spotkanie noworoczne. W przygotowaniu upominków pomogła nam jak co roku Spółdzielnia “Pokój”. W tym miejscu chcemy podziękować również Zarządowi Spółki “Roll” oraz cukierni Małgorzaty i Rafała Wykręt za ufundowanie wyroby cukierniczo-piekarnicze, Hurtowni warzyw i owoców “Mango Fruit” za owoce oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałego spotkania.

Zapraszamy poniżej do obejrzenia zdjęć z imprezy.

IMG_4250-4

Spotkanie noworoczne 2015

Leave a Reply