maj 23 2018

Relacja z Majówki w „RAZEM”

20 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się „Majówka”. Piękna pogoda umożliwiła realizację całego programu w plenerze. Tego dnia wszystkim dopisywały humory i nie sposób było nie zauważyć uśmiechów i pozytywnej energii płynącej od każdego.

Imprezę poprzedziła msza św. koncelebrowana przez ks. Wojciecha Pal – wikarego z Parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. W oprawę liturgii włączyła się młodzież oazowa i sami podopieczni „Razem”.

Po zakończeniu mszy św. zabrali głos zaproszeni goście, a następnie rozpoczęły się zachwycające ucho i oczy barwne występy muzyczno-teatralne. Wystąpiła grupa „Młodych RAZEM” (tworzona przez niepełnosprawnych mieszkańców Ośrodka), która przygotowała spektakl „Dwa dzbany” oraz dwa układy taneczne do piosenki z Piratów z Karaibów i piosenki „Czekolada”. Warto podkreślić, że grupa sama przygotowała stroje oraz scenerię i wszystkie atrybuty.

Nie zabrakło również występów wokalnych podopiecznych Stowarzyszenia „Serce dla serca”. Część artystyczna była bardzo bogata i  pokazała wrażliwość i talent osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jesteśmy z nich dumni i cieszymy się, że są tacy aktywni i swoimi występami motywują innych do działania. Oczywiście w tej części programu nie pominięto zaproszenia zebranych osób na widowni do wspólnej zabawy z pomponami w rytm „Czekolady”. To był strzał w dziesiątkę. Nie spodziewaliśmy się sami, że da ona wszystkim tyle radości i powera.

W trakcie imprezy było można podziwiać wystawę rękodzieła przygotowaną przez Stowarzyszenie „RAZEM” oraz przez seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach. Był czas na poczęstunek – wypicie kawy i herbaty, skosztowanie wspólnie przygotowanych przez seniorów wypieków, spożycie gorącego posiłku, zwiedzenie całego Ośrodka oraz zabawę taneczną. Jedną z największych atrakcji była loteria fantowa „Mój szczęśliwy losik”. Wspaniałe fanty bez których organizacja loterii nie byłaby możliwa przekazała firma Europa Anna Kastek, Zespół Szkół Ogrodniczych im. S. Szumca z Bielska-Białej, Ogrodnictwo Tymon z Iłownicy, Ogrody marzeń Barbary Dudy z Bielska-Białej, Ogrodnictwo Dyczek, Spółdzielnia „Pokój”, Eko-Medica z Kóz, Bielska Fabryka Szczotek i Pędzli Befaszczot,  Koh-I-Noor z Harbutowic,  Prosperplast, Kera Ceramika z Wilkowic oraz członkowie stowarzyszenia. Wszyscy, którzy brali udział w loterii czekali na wielki finał imprezy, czyli losowanie nagród specjalnych w postaci tortów ufundowanych przez Piekarnię „Wykręt” s.c. Małgorzaty i Rafała Wykręt, Piekarnię „ROLL” Sp.j., cukiernię Gęsi Pipek i cukiernię „BEZA” Pani Stanisławy Krysta.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród członków Stowarzyszenia „RAZEM” i mieszkańców Ośrodka. W tej pięknej majowej imprezie udział wzięli członkowie Stowarzyszenia ADA, Stowarzyszenia Serce dla Serca, seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach, lokalna społeczność oraz zaproszeni goście. Ponadto swoją obecnością zebranych zaszczycił m.in.: Senator RP – Andrzej Kamiński, Posłanki na Sejm RP – Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, Wicestarosta Bielski – Grzegorz Szetyński, Wiceprezydent Miasta Bielsko-Biała – Przemysław Kamiński, Wójt Gminy Bestwina – Artur Beniowski, Wicerzewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała – Przemysław Drabek, Dyrektor CKSiR w Bestwinie – Grzegorz Boboń, Dyrektor MOPS w Bielsku-Białej – Aleksandra Ciaciura, Zastępca Dyrektora do spraw Programów i Rehabilitacji Społecznej MOPS w Bielsku-Białej – Małgorzata Polak, Kierownik warsztatów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej – Krystyna Janik Chrapusta oraz Kierownik Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach – Dominik Wachowicz.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w tej imprezie, w tym:

• Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie za wypożyczenie stołów i ławek,
  • Pani Kindze oraz jej wolontariuszom, którzy zajmowali się obsługą od strony gastronomicznej,
  • Spółdzielni „Bystrzanka” za ufundowane wody gazowane i smakowe,
  • a także wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki, którym została zorganizowana Majówka, a jacy nie zostali w tym miejscu wymienieni.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Majówka (2018)

Impreza została zorganizowana wspólnie z Dziennym Domem Senior+ w Wilamowicach w ramach projektu „DzielMY się – uczMY – działajMY”, współfinansowanego przez MRPiPS w ramach Rządowego Programu ASOS. Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu.

logotypy