«

»

wrz 19 2016

Koncert „Poznajmy nasze korzenie”

14 września w naszym Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym odbył się 45-cio minutowy koncert edukacyjno-muzyczny „Poznajmy nasze korzenie”. W koncercie wzięli udział mieszkańcy Ośrodka oraz zaproszone 3 klasy szkoły podstawowej z Bestwiny. Koncert został zorganizowany przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne z Bielska-Białej w ramach realizowanego przez Towarzystwo projektu „Muzyka dla wszystkich – koncerty w szkołach wiejskich i dla wybranych środowisk na wsi i w mieście”, współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wykonawcami koncertu byli profesjonalni muzycy z bogatym dorobkiem artystycznym i doświadczeniem pedagogicznym: Pan Józef Broda, Janusz Kohut i Katarzyna Broda-Firla. Program koncertu przypomniał uczestnikom odwieczne prawdy o potrzebie szerzenia dobra, pokoju i miłości wokół nas. Zawierał utwory inspirowane folklorem Podbeskidzia w oryginalnych aranżacjach, z użyciem unikalnych instrumentów ludowych takich jak: trombita, okaryna, słomka, drumla, fujarki i gajdy,w  połączeniu z elementami muzyki klasycznej. W programie wykorzystane zostały oryginalne utwory muzyki ludowej i autorskie kompozycje Janusza Kohuta.

Dziękujemy Bielskiemu Towarzystwu Muzycznemu z Bielska-Białej oraz Pani Sabinie Muras (koordynatorce projektu) za organizację koncertu w naszym Ośrodku.

Koncert „Poznajemy nasze korzenie”

Leave a Reply