«

»

Paź 07 2014

“Kociołek Beskidzki” oraz “Jesienne święto ziemniaka”

IMG_0843p4 października na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się impreza rekreacyjno-integracyjna „Kociołek Beskidzki”. W czasie kiedy opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych przygotowywali wspólnie tradycyjne duszonki, podopieczni spędzali czas na zabawie uczestnicząc w zabawach i rozgrywkach zorganizowanych w ramach “Jesiennego święta ziemniaka“.

IMG_0859p Zabawy podzielono na kilka bloków. Najpierw odbyły się wyścigi w rzędach, w ramach których zorganizowano m.in. sztafetę z ziemniakiem, bieg z ziemniakiem na paletce, toczenie ziemniaka po ławeczce, wrzucanie ziemniaków do kosza i przez hula-hop, bieg z ziemniakiem na głowie z przeszkodami, przekładanie ziemniaka w rzędach do tyłu i przodu pomiędzy nogami, nad głowami, bokiem z lewej i prawej strony. Następnie uczestnicy imprezy szukali w 5 grupach ziemniaczanych skarbów oznaczonych kolorem drużyny, pochowanych na terenie ogrodu Ośrodka (łącznie w 12 rozproszonych punktach).

Uwieńczeniem imprezy było wspólne spożywanie przygotowanych duszonek oraz wypieków członkiń Stowarzyszenia – za które serdecznie dziękujemy .

logotypyImpreza została dofinansowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej w ramach dofinansowania ze środków PFRON sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Dodaj komentarz