paź 10 2017

Kociołek Beskidzki 2017 – sprawozdanie

7 października na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się impreza rekreacyjno-integracyjna „Kociołek Beskidzki”. W czasie kiedy seniorzy (opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych) przygotowywali wspólnie tradycyjne duszonki wraz z grupą młodszych osób, podopieczni spędzali aktywnie czas uczestnicząc w zabawach i rozgrywkach zorganizowanych przez wychowawców-terapeutów w ramach „Jesiennego święta ziemniaka”.

Rozgrywki i zabawy opierały się na wykorzystaniu ziemniaka (sadzenie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na dużej i małej paletce, toczenie ziemniaka po ławeczce, skakanie z ziemniakiem pomiędzy drabinkami trenerskimi). Zorganizowana została również zabawa plastyczna, w której uczestnicy w grupach ozdabiali pieczątkami z ziemniaków wielkoformatowe obrazki prezentujące warzywa wchodzące w skład duszonek. W rozgrywkach i wykonaniu prac plastycznych podopiecznym pomagali niezawodni wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Bestwiny.

Uwieńczeniem imprezy było wspólne spożywanie przygotowanych przez seniorów duszonek. Dziękujemy również Panu Arturowi Beniowskiemu – Wójtowi Gminy Bestwina za zaszczycenie nas swoją obecnością na imprezie.

Zapraszamy do galerii:

Kociołek Beskidzki 2017

Kociołek Beskidzki został zorganizowany:

• dla członków stowarzyszenia i mieszkańców Ośrodka w ramach zadania pt. Cykl imprez integracyjnych, kulturalno-rekreacyjnych i sportowo-artystycznych „Terapia w wielu odsłonach III”, dofinansowanego ze środków PFRON (za pośrednictwem PCPR-u i MOPS-u w Bielsku-Białej)
  • dla 50 osób w ramach projektu „Razem działaMY, razem odkrywaMY”, współfinansowanego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych

Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu „Razem działaMY, razem odkrywaMY.

logotypy