«

»

cze 06 2016

Tanecznie, artystycznie i bardzo sportowo – relacja z imprezy sportowo-rekreacyjnej

4 czerwca zorganizowana została na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie VI już edycja imprezy sportowo-rekreacyjnej pt. „Osoby niepełnosprawne w akcji”, połączona z V „Integracyjnym Piknikiem Sportowym – promująca aktywność fizyczną wśród osób zdrowych i niepełnosprawnych, w tym dzieci, młodzieży i osób starszych. W tym roku dopisała nam pogoda  – było słonecznie i bez upału. Popołudnie było pełne atrakcji. Było tanecznie, artystycznie, a przede wszystkim bardzo sportowo.

IMG_8672-Edit

Po krótkim wprowadzeniu rozpoczął się występ artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II z Bestwiny.  W trakcie części artystycznej uczennice Karolina Sabuda, Dominika Dybczak, Aleksandra Gałka i Martyna Kubik zaprezentowały tańce z zakresu jazzu, tańca współczesnego i akrobatyki sportowej, a grupa gimnazjalistów pod opieką pani Oliwii Sobieskiej przeniosła nas w świat bajek w nowoczesnej autorskiej wersji. Młodzi aktorzy przedstawili „Bajkę o Niematołku” bazującą na „Koziołku Matołku” Makuszyńskiego w realiach bestwińskich, przygotowaną w ramach szkolnego projektu pt. „Razem możemy więcej”. Koziołek zafascynowany opowieściami o pięknym Ośrodku dla niepełnosprawnych, postanowił sam odwiedzić Bestwinę. Czy mu się podobało? Widzowie sami mieli osądzić…

Kolejny raz dziękujemy Wam z całego serca za trud włożony w przedstawienia oraz dodanie kolorów naszej imprezie.

IMG_8862-Edit

Po części artystycznej przyszedł czas na zawody. Uczestnikom imprezy wydane zostały karty startowe. Każdy miał za zadanie zaliczyć 10 różnych ćwiczeń na wyznaczonych stanowiskach. Były między innymi rzuty woreczkami do celu, rzuty celne piłką koszykową do kosza, bieg przez drabinki koordynacyjne, podbijanie lotki, bieg sztafetowy, „sadzenie ziemniaków”, toczenie piłki lekarskiej, gimnastyka.

Pod koniec zawodów uczestnicy szukali 20 srebrnych kul, które schowane były na terenach rekreacyjnych Ośrodka. W każdej kuli znajdował się numer, do którego przypisana była specjalna nagroda niespodzianka. Po wykonaniu wszystkich zadań, oddaniu kart startowych, komisja sędziowska podliczała punkty i wyłoniła najlepszych zawodników.

IMG_6776Zakończenie imprezy odbyło się na sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka, gdzie rozdane zostały wszystkim uczestnikom oryginalne medale, pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego –  każdy spisał się bowiem na 100%, podszedł do zadań bardzo ambitnie i wykonywał sumiennie wszystkie ćwiczenia. Niepełnosprawni uczestnicy dodatkowo otrzymali nagrody, a odkrywcy i zdobywcy srebrnych kul nagrody niespodzianki.

Cieszymy się, że z roku na rok przekrój wiekowy uczestników jest coraz większy i że tak aktywnie w zawody włączyli się również rodzice osób niepełnosprawnych.

W imprezie pomagali wolontariusze z Gimnazjum w Bestwiny, którzy obsługiwali wszystkie stanowiska oraz pomagali tym mniej sprawnym uczestnikom m.in. na wózkach w wykonywaniu zadań – dziękujemy za Wasze otwarte serca, zaangażowanie i poświęcony czas. DZIĘKUJEMY że jesteście z nami!

W tym miejscu pragniemy również podziękować:

  • Zastępcy WójtaGminy Bestwina – Panu Marcinowi Kanik oraz Dyrektorce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie – Pani Agacie Rak za zaszczycenie nas swoją obecnością i uczestnictwo w imprezie.
  • Pani Agnieszce Dutce – głównej prowadzącej imprezę od początku do końca oraz wolontariuszom z gimnazjum z Bestwiny

NASZA GALERIA Z IMPREZY:

Impreza sportowo-rekreacyjna

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o naszej imprezie pt. „Łączy nas pokonywanie barier (…)” i galerią z imprezy autorstwa Pana Sławomira Lewczaka na portalu Gminy Bestwina.

—————————————————————————————————————————–

Impreza „Osoby niepełnosprawne w akcji” została zorganizowana jest dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego, natomiast „Integracyjny piknik sportowy”, dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Bestwina.

 

Leave a Reply