sie 01 2017

Dotacja Wojewody Śląskiego – poszerzamy wsparcie mieszkańców Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie

Loga zestawChcielibyśmy poinformować, że w dniu 26 lipca 2017 roku nasze stowarzyszenie podpisało umowę na realizację nowego projektu pt. „Potrafimy więcej” – poszerzenie wsparcia mieszkańców Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie. Jest to zadanie dofinansowane przez Wojewodę Śląskiego (Skarb Państwa) w ramach Programu Współpracy Wojewody Śląskiego z Podmiotami Niepublicznymi w Zakresie Pomocy Społecznej na lata 2016-2020 (rodzaj zadania: Wspieranie działań mających na celu wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, ich społecznej integracji oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i ich rodzin).

Przedsięwzięcie jest rozszerzeniem działań realizowanego od marca 2016r. projektu „Potrafimy więcej” – wszechstronne usprawnianie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Mieszkalnym w Bestwinie (dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) i będzie realizowane d 31 grudnia 2017r..

Wsparcie w ramach projektu jest skierowane do 20 niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie i obejmie działania:

• Rehabilitacja indywidualna i grupowa.
  • Zajęcia ruchowe grupowe.
  • Warsztaty terapii zajęciowej (artystyczne, kulinarne, krawieckie, ogrodnicze, metaloplastyki, muzykoterapii, plastyczne/rękodzieła – zakres tych warsztatów zostanie ustalony z uczestnikami; komputerowe; treningi umiejętności życia codziennego).
  • Wsparcie psychologa indywidualne i grupowe.
  • Zooterapia (dogoterapia i hipoterapia) indywidualna i grupowa.
  • Wycieczki (do Krakowa, na Klimczok, do Chorzowa, Inwałdu, Goczałkowic-Zdroju i Pszczyny, Żor, Ochab Wielkich, Wieliczki) (8 tematycznych wycieczek do różnych miejsc w podziałach na grupy.

Zapraszamy na stronę zadania: Potrafimy więcej