«

»

paź 24 2016

Kociołek Beskidzki 2016 – sprawozdanie

22 października w piękną jesienną sobotę  na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się impreza rekreacyjno-integracyjna „Kociołek Beskidzki”. W czasie kiedy seniorzy (opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych) przygotowywali wspólnie tradycyjne duszonki wraz z grupą młodszych osób, podopieczni spędzali aktywnie czas uczestnicząc w zabawach i rozgrywkach zorganizowanych przez wychowawców-terapeutów w ramach „Jesiennego święta ziemniaka”.

Rozgrywki i zabawy opierały się na wykorzystaniu ziemniaka (sadzenie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na dużej i małej paletce, toczenie ziemniaka po łąwczce, skakanie z ziemniakiem pomiędzy drabinkami trenerskimi). Zorganizowana została również zabawa plastyczna,w której uczestnicy w grupach ozdabiali pieczątkami z ziemniaków wielkoformatowe obrazki prezentujące warzywa wchodzące w skład duszonek. W rozgrywkach i wykonaniu prac plastycznych podopiecznym pomagali niezawodni wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Bestwiny.

Uwieńczeniem imprezy było wspólne spożywanie przygotowanych przez seniorów duszonek oraz domowych wypieków członkiń Stowarzyszenia – za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Panu Marcinowi Kanikowi – Zastępcy Wójta Gminy Bestwina, Panu Grzegorzowi Szetyńskiemu – Wicestaroście Bielskiemu oraz Pani Mirosławie Nykiel – Posłance na Sejm RP za zaszczycenie nas swoją obecnością na imprezie.

Zapraszamy do galerii:

Kociołek Beskidzki 2016

Kociołek Beskidzki został zorganizowany:

  • dla członków stowarzyszenia i mieszkańców Ośrodka w ramach zadania pt. Cykl imprez integracyjnych, kulturalno-rekreacyjnych i sportowo-artystycznych „Terapia w wielu odsłonach II”, dofinansowanego ze środków PFRON (za pośrednictwem PCPR-u i MOPS-u w Bielsku-Białej)
  • dla 50 osób w ramach projektu „Łączymy pokolenia i dzielimy się tym co mamy”, współfinansowanego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych

Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu „Łączymy pokolenia i dzielimy się tym co mamy”.

logotypy

Leave a Reply