«

»

Maj 19 2014

XII Majówka pt. „Rozwijamy skrzydła II”

18 Maja 2014 roku na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie, zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się już po raz XII majowa impreza kulturalno-integracyjna . W tym roku był to szczególny dzień dla nas i wszystkich Polaków, ponieważ  w dniu tym przypadała 70 rocznica zakończenia bitwy pod Monte Cassino oraz 94 rocznica urodzin jednego z największych naszych rodaków św. Jana Pawła II.  W tej pięknej majowej  imprezie oprócz członków stowarzyszenia i ich rodzin udział wzięli członkowie stowarzyszenia ADA i Serce dla Serca oraz zaproszeni goście.

majówka 2014

Występy muzyczno-teatralne w wykonaniu przedszkolaków


Główna część imprezy odbywała się w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka i rozpoczął ją Pan Tadeusz Sowiński witając wszystkich zebranych i przybyłych gości, a byli nimi: gospodarz terenu – Wójt Gminy Bestwina – Pan Artur Beniowski, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bielsko-Biała – Pani Krystyna Cyran, Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON – Pani Anna Wandzel, Dyrektor MOPS w Bielsku-Białej – Pani Aleksandra Ciaciura, zaprzyjaźnieni parlamentarzyści: Panie Posłanki na Sejm RP Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, Poseł na Sejm RP Pan Stanisław Szwed oraz przedstawiciele firm i instytucji wspierających nasze działania. Po przywitaniu wszyscy zebrani chwilą ciszy oddali hołd żołnierzom 2 Korpusu Polskiego poległym pod Monte Cassino, a po tej doniosłej chwili rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana przez ks. Jacka Gasidło z parafii Najświętszego serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej i ks. Romana Berke z parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie.
Po zakończeniu Mszy Świętej zabrali głos zaproszeni goście, a następnie rozpoczęły się występy muzyczno-teatralne w wykonaniu przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie pod opieką Pani Marioli Zyzańskiej oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca”. Po występach był czas na poczęstunek – wypicie kawy i herbaty, a także pokosztowanie pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, spożycie gorącego posiłku przygotowanego przez firmę cateringową „ATENA”  i zwiedzenie całego Ośrodka.
W trakcie imprezy było można podziwiać wystawę plastyczną (rękodzieła) i fotograficzną prezentującą działania Stowarzyszenia, a także wziąć udział w loterii fantowej „Mój szczęśliwy losik”, w której sponsorami nagród rzeczowych była firma PROSPERPLAST z Rybarzowic, firma EUROPA z Sosnowca, Pani Europoseł Małgorzata Handzlik, Senator RP Rafał Muchacki, Poseł na Sejm RP Pan Sławomir Kowalski oraz członkowie Stowarzyszenia.

Wszyscy, którzy brali udział w loterii czekali na wielki finał imprezy, czyli losowanie nagród specjalnych w postaci trzech tortów ufundowanych przez cukiernię „SMAKOSZ” Pani Małgorzaty Wykręt, Piekarnię “ROLL” Sp.j i cukiernię “BEZA” Pani Stanisławy Krysta oraz 3 talonów na bezpłatny masaż rehabilitacyjny w naszym Ośrodku.
Po wielkim losowaniu przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Oprawą muzyczną zajął się Pan Stanisław Łyp, który zajął się nie tylko zapewnieniem nagłośnienia w trakcie całej imprezy, ale znakomicie wczuł się również w rolę dj prowadzącego zabawę taneczną.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w tej imprezie, w tym:

  • Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie za wypożyczenie stołów i ławek,
  • Pani Kindze Baścik oraz uczniom-wolontariuszom z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej, którzy zajmowali się obsługą od strony gastronomicznej,
  • Dyrekcji Zespołu Szkół Ogrodniczych im. St. Szumca w Bielsku-Białej, właścicielom gospodarstw ogrodniczych Pani Anna Kliś, Panu Tadeuszowi Dyczek,  Józefowi Bogusz z Bielska-Białej oraz Państwu Iwona i Adam Tymon z Iłownicy za sadzonki kwiatów rabatowych, jakie będą ozdobą donic i rabat na terenie Ośrodka i będą cieszyć nasze oczy do późnej jesieni,
  • a także wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki, którym została zorganizowana Majówka, a jacy nie zostali w tym miejscu wymienieni.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem o naszej Majówce oraz galerią z imprezy autorstwa Pana Sławomira Lewczaka na portalu Gminy Bestwina.

Leave a Reply