«

»

Lip 27 2016

Wyjazd do Brennej – relacja

Za nami kolejny wyjazd.. Tym razem (w dniach 22-24 lipca) zorganizowaliśmy 3-dniowy pobyt w Brennej dla 50 osób – uczestników projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić”.

Grupa wyruszyła wynajętym autokarem do miejsca docelowego w piątek w godzinach rannych. Swój pobyt w Brennej rozpoczęła wycieczką do “Koziej Zagrody”, gdzie poza zwiedzaniem miała szansę uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych (m.in. robienia serów, wyrobu pieczonych owieczek). Pierwszy dzień zakończył się ogniskiem i grillem, połączonym z występem kapeli góralskiej, wspólnym śpiewaniem i zabawą.

W drugim dniu zorganizowana została wycieczka po Brennej wozami konnymi oraz piesza wycieczka z przewodnikiem “Bajkowym Szlakiem Utopca”. Ci, którzy się wybrali na wędrówkę mieli szansę  wyjścia na szczyt Grabowej, gdzie znajduje się “Chata Grabowa” z parkiem tematycznym “Ogród Bajek” bogatym w rzeźby przedstawiające postacie z legend i podań z regionu Beskidu Śląskiego. Z Grabowej mogli także podziwiać rozciągający się stamtąd piękny widok m.in. na Trzy Kopce Wiślańskie, Równicę, Czantorię i Halę Jaworową. Wieczorem urządzona została dla wszystkich integracyjna zabawa taneczna.

W trzecim dniu uczestnicy zwiedzili Kościół pw św. Jana Chrzciciela, w którym uczestniczyli w Mszy Św., a po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną do Bielska-Białej “Pętlą Beskidzką”. Uwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie  Sanktuarium NMP Królowej Polski w Szczyrku.

Ponadto w programie wyjazdu znalazły się organizowane codziennie: zajęcia sportowe (gimnastyka ogólnorozwojowa, aerobik, gry zespołowe), warsztaty artystyczne (zajęcia plastyczne i taneczno-ruchowe), treningi dla seniorów (umiejętności społecznych, komunikacji, asertywności) oraz wieczorki dyskusyjno-integracyjne „To jeszcze nie koniec” – służące debatom nad pomysłami na kontynuację działań po zakończeniu projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić”.

Galeria z wyjazdu:

3-dniowy wyjazd do Brennej

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić”, gdzie zamieszczone są m.in. galerie z innych zrealizowanych dotychczas wydarzeń w ramach projektu.

Leave a Reply