«

»

paź 14 2016

W 100 minut zrobiliśmy trasę dookoła świata tam i z powrotem – wyjście do teatru

13 października uczestnicy projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić” wybrali się do Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach na spektakl „W 80 dni dookoła świata tam i z powrotem” na motywach powieści Juliusza Verne’a.  Aktorzy zabrali widzów w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia. Reżyser sztuki postanowił się założyć z publicznością, że jest to możliwe w teatrze i zajmie to troszkę ponad 100 minut. W spektaklu Fileas Fogg, pewien dżentelmen z Londynu, zakłada się z kolegami, że przemierzy świat dookoła w 80 dni. Humor, bogate stroje i wyrazista muzyka to najmocniejsze strony spektaklu, wyreżyserowanego przez Roberta Talarczyka.

W trakcie spektaklu nie sposób było się nudzić – akcja spektaklu była bardzo żywiołowa, a oko cieszyła scenografia i przykuwające uwagę stroje. Jak komentowali uczestnicy: „było cudownie”, „takich chwil i spotkań nie da się zapomnieć”. Po spektaklu aktorzy Teatru Śląskiego zaprosili uczestników do wspólnego zdjęcia na teatralnej scenie.

Galeria z wyjazdu:

Wyjście do Teatru Śląskiego

Wyjście do teatru zostało zorganizowane w ramach projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu „Pleciemy międzypokoleniową nić”, gdzie zamieszczone są m.in. galerie z innych zrealizowanych dotychczas wydarzeń w ramach projektu.

Leave a Reply