«

»

lip 07 2023

Szczyrk – wyjazd tematyczny seniorów „Moja mała i duża Ojczyzna”

W dniu 4 lipca 2023 roku zorganizowany został wyjazd do Szczyrku, jako pierwszy wyjazd integracyjno-edukacyjno-turystyczny z cyklu jednodniowych wyjazdów pod hasłem „Moja mała i duża Ojczyzna”.

Wycieczkę seniorzy rozpoczęli mszą św. w Sanktuarium NMP Królowej Polski na Górce. Po mszy dzięki uprzejmości księży salezjanów obejrzeli film o tym szczególnym miejscu oraz mogli zakupić pamiątki w sklepiku. Podeszli też do Groty i cudownego źródełka, z którego większość zabrała sobie uzdrawiającej wody do domu.

Następnie busami seniorzy udali się pod dolna stacje Kolejki Gondolowej, skąd wyjechali wagonikami na Hale Skrzyczeńską. Tam był czas wolny na kawę, herbatę i inne co nie co w „Kuflonce” oraz przejście pod zbiornik wodny i punkt widokowy.

Po tym przyjemnie spędzonym czasie w górach, z widokami na wysokości 1000 m. n.p.m. wrócili do centrum Szczyrku, aby zobaczyć najważniejsze miejsca tej miejscowości turystycznej. Przeszli spacerkiem zwiedzając kolejno: Sanktuarium św. Jakuba – zabytkowy drewniany kościółek, kompleks skoczni „Skalite”, amfiteatr i plac św. Jakuba.

Dzień zakończyli obiadem.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pt. „Centrum ATS (Aktywnego Twórczego Seniora)”.

Galeria: wycieczka do Szczyrku

 

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Zapraszamy na stronę projektu.

Leave a Reply