paź 20 2021

Stowarzyszenie jednym z laureatów konkursu „Rodzina jest najważniejsza”

20 października  w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu dla organizacji pozarządowych „Rodzina jest najważniejsza” z udziałem Wicewojewody Śląskiego – Pana Jana Chrząszcza, Pełnomocnika Wojewody Śląskiego ds. Rodziny – Pani Marii Nowak oraz Dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Marcina Chroszcza.

Rada do Spraw Rodziny pod przewodnictwem Wicewojewody Śląskiego – Pana Jana Chrząszcza jednogłośnie wskazała 4 zwycięzców. Nasze Stowarzyszenie było jednym z laureatów. Otrzymało „Wyróżnienie Specjalne Rady ds. Rodziny”, a w nagrodę czek na organizację „Pikniku nad Jeziorem Goczałkowickim”.

Konkurs dla organizacji pozarządowych pn. „Rodzina jest najważniejsza” był objęty Honorowym Patronatem Pana Stanisława Szweda – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Komisja wyłaniając laureatów brała pod uwagę przedstawienie i udokumentowanie w prezentacji działań podjętych przez stowarzyszenie, różnorodność aktywności, a szczególnie oryginalność pomysłów oraz współpracę podmiotu z innymi organizacjami, szkołami i samorządem.

Celem konkursu była promocja i prezentacja działań wspierających oraz promujących rodzinę. Rada ds. Rodziny działającą przy Wojewodzie Śląskim chciała w ten sposób wyróżnić organizacje działające na terenie naszego województwa, które służą i działają na rzecz rodzin. I za to wyróżnienie Stowarzyszenie składa PODZIĘKOWANIE.