lut 05 2020

Spotkanie noworoczne 2020 – przeżyjmy to raz jeszcze…

Tradycją już stały się Spotkania Noworoczne wszystkich członków i podopiecznych oraz przyjaciół i dobroczyńców Stowarzyszenia, połączone z zabawą oraz podarunkami. W tym roku zorganizowane zostało ono 1  lutego w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym w Bestwinie. Po raz czwarty w imprezie wzięli udział również wszyscy mieszkańcy Ośrodka wraz z kadrą, a po raz pierwszy seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach, z którym mieliśmy okazję współpracować w minionym roku przy realizacji projektu „Razem do sukcesu”.

Imprezę rozpoczęła Pani Maria Sysak-Łyp (Prezes) podsumowując miniony rok oraz przedstawiając plany na obecny. Była to również okazja do podziękowania za współpracę jednostkom administracji rządowej i samorządowej, dzięki którym stowarzyszenie /poprzez udzielone dotacje/ mogło realizować wiele wspaniałych działań w minionym roku. Po jej wystąpieniu głos zabrali zebrani goście, a po nich grupy z częścią artystyczną. W części artystycznej wystąpiła grupa teatralna „MŁODZI” utworzona przez podopiecznych stowarzyszenia – mieszkańców Ośrodka, którzy zaprezentowali świąteczny spektakl z wykorzystaniem teatru cieni, seniorzy z Dziennego Domu Senior+ z Wilamowic, którzy zaśpiewali wiązankę kolęd, seniorzy ze Stowarzyszenia „RAZEM” z występem poetycko-muzyczno-tanecznym oraz grupa taneczna „RAZEM”, która zaprezentowała swój nowy układ choreograficzny.

Po oficjalnych i artystycznych uroczystościach spożyliśmy ciepły posiłek oraz deser przy kawie i herbacie,  po którym wzmocnieni i pełni energii kontynuowaliśmy imprezę. Rodzice toczyli rozmowy na sali widowiskowo-teatralnej, a podopieczni bawili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. W tym roku po raz kolejny w ramach spotkania noworocznego zorganizowana została zabawa karnawałowa, którą poprowadziła Pani Agnieszka przy wsparciu Pani Celiny z wolontariuszkami i wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Bestwiny. Zabawa obejmowała różne zabawy taneczne.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie świątecznych paczek od Stowarzyszenia dla młodzieży niepełnosprawnej.

Gośćmi tego spotkania byli: Pani Mirosława Nykiel – Posłanka na Sejm RP,  Pan Przemysław Drabek – Poseł na Sejm RP, Jerzy Stanclik – Przewodniczący Rady Gminy Bestwina, Pan Adam Ruśniak – Wiceprezydent Miast Bielsko-Biała, Pan Marcin Chroszcz – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Ewa Swatek – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Bielsko-Biała, Pan Tomasz Szlaga – Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości UM Bielsko-Biała, Pani Aleksandra Ciaciura – Dyrektor MOPS-u w Bielsku-Białej oraz Pani Urszula Kraus – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie i Pan Dominik Wachowicz – Dyrektor Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować jeszcze:

• Piekarni Roll i piekarni-cukierni Pana Stanisława Piecucha za wypieki oraz hurtowni owoców „Mango” i „Witamina” za owoce, którymi ugościliśmy wszystkich obecnych
  • Pani Bożenie Furczyk i Pani Celinie Gonet za piękne karnawałowe udekorowanie sali gimnastycznej
  • wolontariuszkom i wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Bestwiny za tak aktywne włączenie się w zabawę z podopiecznymi stowarzyszenia i mieszkańcami Ośrodka.