«

»

lut 13 2019

Spotkanie noworoczne 2019 – przeżyjmy to raz jeszcze…

Tradycją już stały się Spotkania Noworoczne wszystkich członków i podopiecznych oraz przyjaciół i dobroczyńców Stowarzyszenia, połączone z zabawą oraz podarunkami. W tym roku zorganizowane zostało ono 8  lutego w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym w Bestwinie i po raz trzeci w imprezie wzięli udział również wszyscy mieszkańcy Ośrodka wraz z kadrą.

Imprezę rozpoczęła Pani Maria Sysak-Łyp (Prezes) podsumowując miniony rok oraz przedstawiając plany na obecny. Była to również okazja do zapowiedzi obchodów Jubileuszu 25-lecia działalności Stowarzyszenia przypadającego w 2019r. oraz podziękowania za współpracę jednostkom administracji rządowej i samorządowej, dzięki którym stowarzyszenie /poprzez udzielone dotacje/ mogło realizować wiele wspaniałych działań w minionym roku. Po jej wystąpieniu głos zabrali zebrani goście, a po nich zespól Offbeat – tworzony przez młodzież z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Zespół uatrakcyjnił naszą imprezę swoim niebanalnym koncertem. W części artystycznej wystąpiła również grupa teatralna „MŁODZI” utworzona przez podopiecznych stowarzyszenia – mieszkańców Ośrodka.  „MŁODZI” zaprezentowali wiersze o miłości przeplatane piosenkami Marka Grechuty.

Po oficjalnych i artystycznych uroczystościach spożyliśmy ciepły posiłek oraz deser przy kawie i herbacie,  po którym wzmocnieni i pełni energii kontynuowaliśmy imprezę. Rodzice toczyli rozmowy na sali widowiskowo-teatralnej, a podopieczni bawili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. W tym roku po raz kolejny w ramach spotkania noworocznego zorganizowana została zabawa karnawałowa, którą poprowadziła Pani Celina i Bożena z wolontariuszkami i wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Bestwiny. Zabawa obejmowała różne zabawy taneczne.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie świątecznych paczek od Stowarzyszenia dla młodzieży niepełnosprawnej.

Gośćmi tego spotkania byli: Pan Grzegorz Szetyński – Wicestarosta Bielski, Pan Artur Beniowski – Wójt Gminy Bestwina, Pan Adam Ruśniak – Wiceprezydent Miast Bielsko-Biała, Pan Andrzej Kamiński – Senator RP, Pani Mirosława Nykiel – Posłanka na Sejm RP,  Pan Grzegorz Puda – Poseł na Sejm RP, Pani Małgorzata Pępek – Posłanka na Sejm RP, Pani Magdalena Chodyniecka – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM Bielsko-Biała, Pani Aleksandra Ciaciura – Dyrektor MOPS-u w Bielsku-Białej oraz ks. Cezary Dulka – proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować jeszcze:

  • Piekarni Roll i piekarni-cukierni Pana Rafała i Małgorzaty Wykręt za wypieki oraz hurtowni owoców „Mango” i Witamina” za owoce, którymi ugościliśmy wszystkich obecnych
  • Pani Bożenie Furczyk i Pani Celinie Gonet za piękne karnawałowe udekorowanie sali gimnastycznej
  • wolontariuszkom i wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Bestwiny za tak aktywne włączenie się w zabawę z podopiecznymi stowarzyszenia i mieszkańcami Ośrodka.

Zapraszamy do naszej galerii z tego wydarzenia (która uzupełniona zostanie o więcej zdjęć już wkrótce)

„Spotkanie Noworoczne 2019”

 

 

Leave a Reply