«

»

sie 28 2019

Rodzinne odkrywanie czaru SPORTU II..

W terminie od 17 do 26 sierpnia stowarzyszenie zorganizowało 10-dniowy letni obóz sportowy nad morzem w Sarbinowie pod hasłem przewodnim „Aktywnie – rodzinnie”. W obozie wzięło udział 20 rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością (łącznie 45 osób) oraz 2 instruktorów/trenerów. Program obozu miał w dużej mierze charakter integracyjny i edukacyjny.

W programie są znalazły się przede wszystkim zajęcia jak: gimnastyka, zajęcia ogólnorozwojowe, zajęcia fitness, gry zespołowe, nordic walking, które były prowadzone przez 2 doświadczonych instruktorów na świeżym powietrzu na plaży i w wodzie oraz na terenie w około Ośrodka Sophia-Bryza i sali gimnastycznej (zrealizowano średnio 7,5godz. dziennie zajęć o charakterze sportowym ). Program został wzbogacony dodatkowo warsztatami artystycznymi.

Program obozu uatrakcyjnił nam również sam Ośrodek Sophia-Bryza organizując wycieczkę ciuchcią do Skarbnicy Wioski Rybackiej w Chłopach, wieczorek zapoznawczy i pożegnalny przy ognisku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obozu:

Obóz sportowy w Sarbinowie

Obóz sportowy w Sarbinowie

Wyjazd został dofinansowany ze środków:

  • Skarbu Państwa – Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu „Upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych – 2019”, jako zadanie pt. „SPORT – odkrywamy rodzinnie jego czar II”
  • PFRON przyznanych przez PCPR i MOPS w Bielsku-Białej, jako zadanie z obszaru sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych pt. Obóz sportowo-rekreacyjny nad morzem

Leave a Reply