«

»

maj 23 2017

Relacja z XV Majówki w „RAZEM”

W 3 niedzielę maja zgodnie z wieloletnią tradycją na terenie naszego Ośrodka w Bestwinie odbyła się (już po raz XV) majowa impreza kulturalno-integracyjna. Po 4 latach udało się nam zorganizować ją ponownie w plenerze – na terenie rekreacyjnym Ośrodka.

W tej pięknej majowej imprezie oprócz członków stowarzyszenia i mieszkańców Ośrodka udział wzięli członkowie Stowarzyszenia ADA i Stowarzyszenia Serce dla Serca oraz zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycił nas: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego – Pani Sylwii Cieślar, Wicestarosta Bielski – Pan Grzegorz Szetyński, Wiceprezydent Miasta Bielsko-Biała – Pan Przemysław Kamiński, sekretarz Gminy Bestwina – Pan Arkadiusz Maj, Anna Piekarska  –  Kierownik Zespołu ds. Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bielsku-Białej, Kierownik Warsztatów Szkolnych ZSO w Bielsku-Białej – Pani Krystyna Janik-Chrapusta.

Imprezę poprzedziła msza św. koncelebrowana przez ks. Mariusza Chwedczuka – wikarego z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie, który podkreślił wielokrotnie jak ważne jest dzielenie się dobrem. Głoszone kazanie było bardzo trafne biorąc pod uwagę, jak wiele dobrych ludzi angażujących się w pomoc na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną było tego dnia wśród nas. Jedną z takich osób był Pan Tadeusz Sowiński (Członek Zarządu naszego stowarzyszenia). W podziękowaniu za swoja pracę odebrał w trakcie imprezy złotą odznakę „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” z rąk Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Sylwii Cieślar oraz  pamiątkowego anioła od Pani Poseł Mirosławy Nykiel. W oprawę liturgii włączyła się młodzież oazowa i sami podopieczni „Razem”.

Po mszy św. przyszedł czas na powitanie gości oraz składanie życzeń i podziękowań. Wiceprezydent Bielska – Białej Przemysław Kamiński korzystając z okazji podarował nam do Ośrodka sprzęt rehabilitacyjny ufundowany przez firmę „Polsport”. Po przemówieniach gości wystąpiła grupa podopiecznych naszego stowarzyszenia, która zaprezentowała wspólnie z młodzieżą gimnazjalną z Bestwiny pod okiem Pani Marceliny Dziedzic adaptację bestwińskiej legendy „O Czarnej Pani”, grupa „Młodych RAZEM” (tworzona przez niepełnosprawnych mieszkańców Ośrodka, prowadzona przez Panią Natalię Nycz) wystawiając płynący mądrością występ „Zatrzymaj się” oraz grupa przedszkolaków i uczniów ZSP w Bestwinie.

Po występach był czas na poczęstunek – wypicie kawy i herbaty, a także pokosztowanie pysznych wypieków przygotowanych przez cukiernię Pana Rafała Wykręta – za które serdecznie dziękujemy, spożycie gorącego posiłku  i zwiedzenie całego Ośrodka.

W trakcie imprezy było można podziwiać wystawę rękodzieła, a także wziąć udział w loterii fantowej „Mój szczęśliwy losik”. Wspaniałe fanty bez których organizacja loterii nie byłaby możliwa przekazała firma Europa Anna Kastek, Zespół Szkół Ogrodniczych im. S. Szumca, Spółdzielnia „Pokój” oraz członkowie stowarzyszenia. Wszyscy, którzy brali udział w loterii czekali na wielki finał imprezy, czyli losowanie nagród specjalnych w postaci trzech tortów ufundowanych przez Piekarnię „Wykręt” s.c. Małgorzaty i Rafała Wykręt, Piekarnię „ROLL” Sp.j i cukiernię „BEZA” Pani Stanisławy Krysta.

 

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w tej imprezie, w tym:

  • Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie za wypożyczenie stołów i ławek,
  • Pani Kindze Baścik oraz uczniom-wolontariuszom z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej, którzy zajmowali się obsługą od strony gastronomicznej,
  • Spółdzielni „Bystrzanka” za ufundowane wody gazowane i smakowe,
  • a także wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki, którym została zorganizowana Majówka, a jacy nie zostali w tym miejscu wymienieni.

 

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz do zapoznania się z artykułem o naszej Majówce i galerią z imprezy autorstwa Pana Sławomira Lewczaka na portalu Gminy Bestwina.

XV Majówka (2017)

Leave a Reply