«

»

paź 11 2021

„Kociołek Beskidzki” – sprawozdanie

9 października na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się impreza rekreacyjno-integracyjna „Kociołek Beskidzki”. W czasie kiedy opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych przygotowywali wspólnie tradycyjne duszonki, podopieczni spędzali aktywnie czas uczestnicząc w zabawach i rozgrywkach zorganizowanych przez wychowawców-terapeutów w ramach „Jesiennego święta ziemniaka”.

Rozgrywki i zabawy opierały się na wykorzystaniu ziemniaka (sadzenie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na dużej i małej paletce, toczenie ziemniaka po ławeczce, skakanie z ziemniakiem pomiędzy drabinkami trenerskimi). Zorganizowana została również zabawa plastyczna, w której uczestnicy w grupach ozdabiali pieczątkami z ziemniaków wielkoformatowe obrazki prezentujące warzywa wchodzące w skład duszonek.

Impreza dofinansowana w ramach zadania pt. Cykl imprez integracyjnych, kulturalno-rekreacyjnych i sportowo-artystycznych „Terapia w wielu odsłonach VII”, dofinansowanego ze środków PFRON (za pośrednictwem PCPR-u w Bielsku-Białej).

Leave a Reply