«

»

paź 08 2015

„Kociołek Beskidzki” oraz „Jesienne święto ziemniaka” za nami..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 października w piękną  i ciepłą jesienną sobotę  na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się impreza rekreacyjno-integracyjna „Kociołek Beskidzki”. W czasie kiedy opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych przygotowywali wspólnie tradycyjne duszonki, podopieczni spędzali aktywnie czas uczestnicząc w zabawach i rozgrywkach zorganizowanych przez wychowawców-terapeutów w ramach „Jesiennego święta ziemniaka”.

Rozgrywki i zabawy w ramach części sportowo-rekreacyjnej podzielono na cztery bloki. Najpierw odbyła się rozgrzewka ogólnorozwojowa pomiędzy drzewami w sadzie, następnie gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem ziemniaka (sadzenie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na dużej i małej paletce, bieg z ziemniakiem na głowie, skakanie z ziemniakiem pomiędzy drabinkami trenerskimi). W trzeciej części uczestnicy imprezy w grupach ozdabiali pieczątkami z ziemniaków wielkoformatowe obrazki prezentujące warzywa wchodzące w skład duszonek, a na koniec szukali ziemniaczanych skarbów oznaczonych kolorami, pochowanych na terenie ogrodu Ośrodka za znalezienie których otrzymywali drobne nagrody.

Uwieńczeniem imprezy było wspólne spożywanie przygotowanych duszonek oraz wypieków członkiń Stowarzyszenia – za które serdecznie dziękujemy .

logotypyImpreza została dofinansowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej w ramach dofinansowania ze środków PFRON sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć już wkrótce w galerii.

 

Leave a Reply