«

»

gru 26 2013

Impreza sportowo-rekreacyjna „AKTYWNI ZIMĄ”

21 grudnia 2013r. w mroźny zimowy dzień w Szczyrku na jednym ze stoków przy wyciągu narciarskim „KAIMÓWKA” zorganizowana została impreza sportowo-rekreacyjna „AKTYWNI ZIMĄ”. W imprezie wzięło udział 50 osób – uczestników projektu „RAZEM promujemy sport i kulturę fizyczną” oraz lokalna społeczność. Na początku wszyscy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda grupa wybrała sobie kapitana oraz nadała sobie nazwę. Rozgrywki były prowadzone na 4 stanowiskach. Na pierwszym uczestnicy po krótkiej rozgrzewce brali udział w biegu w trójspodniach, w zabawie „ślepy snopek” – z zasłoniętymi oczami w grupie połączonej sznurem pokonywali tor przeszkód oraz ścigali się w parach w skokach w worku.

Na drugim stanowisku również po krótkiej rozgrzewce zorganizowane zostały wyścigi z sankami tzw. śnieżna sztafeta, zabawa w utrzymanie równowagi na drewnianej wieży trzymanej za pomocą lin przez uczestników oraz przejście po drewnianej konstrukcji. Na trzecim odbywało się cięcie drzewa na czas oraz wbijanie gwoździ, a na ostatnim uczestnicy w grupie pokonywali labirynt niosąc za pomocą lin drewnianą balę oraz uczestniczyli w szczyrkowskim slalomie na specjalnych nartach. W trakcie imprezy każdy mógł się zagrzać przy ognisku. Na zakończenie wszyscy udali się do pobliskiego lokalu „Kaprys”, gdzie poczęstowani zostali żurkiem z jajkiem oraz gorącą herbatą. W restauracji wręczono również wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz po paczce krówek ufundowanych przez Spółdzielnię ‚Pokój”. Zwycięska drużyna „Trzęsipupek” otrzymała dodatkowe nagrody w postaci drewnianych przyrządów kuchennych z wypalonym pamiątkowym napisem „Szczyrk”. Poprzez zabawę i aktywny udział w rozgrywkach wszyscy wspólnie promowali sport i kulturę fizyczną. W trakcie imprezy została rozprowadzona pozostała część foldereków „Żyj aktywnie – żyj zdrowo”.

Impreza zrealizowana była w ramach projektu pt. „RAZEM promujemy sport i kulturę fizyczną”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w naszej galerii.

 

Leave a Reply