«

»

Cze 16 2015

Było wesoło i bardzo aktywnie…

13 czerwca zorganizowana została na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie V już edycja imprezy sportowo-rekreacyjnej pt. „Osoby niepełnosprawne w akcji”, połączona z IV “Integracyjnym Piknikiem Sportowym – promująca aktywność fizyczną wśród zdrowych i niepełnosprawnych, wśród dzieci, młodzieży i osób starszych. Mimo, że w tym dniu doskwierał nam wszystkim upał to na pewno ten dzień z uwagi na wiele atrakcji długo będziemy wspominać.

Impreza rozpoczęła się przemową i podziękowaniami ze strony Pani Marii Sysak-Łyp oraz przedstawieniem przez Ewę Oczadły dofinansowanych projektów, które będą realizowane przez stowarzyszenie w 2015 roku.

Następnie, po tym krótkim wprowadzeniu rozpoczął się występ artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II z Bestwiny.  IMG_5251W trakcie części artystycznej uczennice Karolina Sabuda i Aleksandra Gałkianiec przybliżyły wszystkim uczestnikom imprezy taniec nowoczesny oraz taniec z elementami gimnastyki artystycznej, a grupa gimnazjalistów pod opieką pani Oliwii Sobieskiej przeniosła nas w świat bajek w nowoczesnej autorskiej wersji. Młodzi aktorzy wystawili dwie krótkie, wesołe bajki,  poprzez jakie pokazali jak ważne jest zdrowe odżywianie i higiena (mycie całego ciała, owoców i warzyw) oraz sport.

Kolejny raz dziękujemy Wam z całego serca za trud włożony w przedstawienia oraz dodanie kolorów naszej imprezie.

IMG_5370

Po części artystycznej przyszedł czas na zawody. Uczestnikom imprezy wydane zostały karty startowe. Każdy miał za zadanie zaliczyć 10 różnych ćwiczeń na wyznaczonych stanowiskach. Były między innymi rzuty woreczkami do celu, bieg pomiędzy tyczkami, ruch w ciemności, bieg z piłeczką na paletce, rzuty celne piłką koszykową do kosza, bieg przez drabinki koordynacyjne, przejście przez tunel, ćwiczenia przy drabinkach – brzuszki, przysiady. Na zakończenie imprezy czekała naszych podopiecznych niespodzianka w formie 15 srebrnych kul, które schowane były na terenach rekreacyjnych ośrodka. W każdej kuli znajdował się numer, do którego przypisana była specjalna nagroda niespodzianka. Po wykonaniu wszystkich zadań, oddaniu kart startowych, komisja sędziowska podliczała punkty i wyłoniła najlepszych zawodników.

IMG_5429Zakończenie imprezy odbyło się na sali widowiskowo-teatralnej, gdzie rozdane zostały wszystkim uczestnikom medale, pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego, gdyż każdy spisał się na 100%, podszedł do zadań bardzo ambitnie i wykonywał sumiennie wszystkie ćwiczenia. Niepełnosprawni uczestnicy dodatkowo otrzymali nagrody, a odkrywcy i zdobywcy srebrnych kul nagrody niespodzianki.

 

W imprezie pomagali wolontariusze z Gimnazjum w Bestwiny, którzy obsługiwali wszystkie stanowiska.

W tym miejscu pragniemy również podziękować:

  • Wójtowi Gminy Bestwina – Panu Arturowi Beniowskiemu, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzicom „Z Sercem na Dłoni” z Kaniowa – Pani Iwonie Sojce oraz Wicedyrektorce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie – Pani Eleonorze Ochman za zaszczycenie nas swoją obecnością i uczestnictwo w imprezie.
  • Pani Agnieszce Dutce – głównej prowadzącej imprezę od początku do końca oraz wolontariuszom z gimnazjum z Bestwiny

Zdjęcia z imprezy w galerii.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem o naszej imprezie oraz galerią z imprezy autorstwa Pana Sławomira Lewczaka na portalu Gminy Bestwina.

—————————————————————————————————————————–

Impreza „Osoby niepełnosprawne w akcji” została zorganizowana jest dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego, natomiast “Integracyjny piknik sportowy”, dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Bestwina.

Dodaj komentarz