«

»

cze 13 2017

Artystycznie i bardzo sportowo – relacja z imprezy sportowo-rekreacyjnej

10 czerwca na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie zorganizowana została kolejna już edycja imprezy sportowo-rekreacyjnej pt. „Osoby niepełnosprawne w akcji”, połączona z „Integracyjnym piknikiem sportowym”. Dzień promował aktywność fizyczną wśród osób zdrowych i niepełnosprawnych, w tym dzieci, młodzieży i osób starszych. W tym roku choć pogoda niestety była kapryśna to i tak popołudnie okazało się dla wszystkich uczestników pełne atrakcji – było  artystycznie, tanecznie, muzycznie, a przede wszystkim bardzo sportowo.

W tym dniu nie zabrakło wśród uczestników ważnych dla stowarzyszenia gości i przyjaciół – Wójta Gminy Bestwina Pana Artura Beniowskiego, Wicestarosty Bielskiego Pana Grzegorza Szetyńskiego oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej – Pani Krystyny Cyran. Mieliśmy również po raz pierwszy okazję  gościć Przewodniczącego Rady Gmina Bestwina – Pana Jerzego Stanclika.

Impreza rozpoczęła się krótkim wstępem, po którym przyszedł czas na występ artystyczny – jak się okazało bardzo bogaty i urozmaicony.

W trakcie części artystycznej uczennice Karolina Sabuda, Dominika Dybczak, Natalia Mynarska i Martyna Kubik zaprezentowały tańce z zakresu jazzu, tańca współczesnego i akrobatyki sportowej, a grupa gimnazjalistów pod opieką p. Oliwii Sobieskiej przeniosła wszystkich w świat bajki w nowoczesnej autorskiej wersji „Kopciuszek XXI wieku”. Nie obyło się bez niespodzianki, którą był występ zespołu Filan działającego przy Akademii Tańca w Bielsku- Białej oraz koncert p. Anieli Markiewicz i p. Tomasza Taplikota z córką, którzy zagrali rytmy afrykańskie i brazylijskie na bardzo ciekawych instrumentach i opowiedzieli o nich trochę historii. Dziękujemy Wam wszystkim z całego serca za trud włożony w przedstawienia oraz dodanie kolorów naszej imprezie.

Kiedy wszyscy uczestnicy nacieszyli swoje uszy i oczy oraz uwrażliwili artystycznie dusze otrzymali szansę na wykazanie się w rozgrywkach sportowych. Część sportowa przeprowadzona przez p. Agnieszkę Dutkę przy wsparciu wolontariuszy z bestwińskiego gimnazjum polegała na rozmaitych grach i zadaniach ruchowych o różnym stopniu trudności. Była m.in. sztafeta zwinnościowa, układanie wieży z kartonów, skoki w workach, bieg z piłka fitness, rzuty woreczkami do celu i czołganie w tunelu animacyjnym. Pod koniec zawodów uczestnicy szukali 36 srebrnych kul, które schowane były na terenie Ośrodka. W każdej kuli znajdował się numer, do którego przypisana była specjalna nagroda niespodzianka. Po wykonaniu wszystkich zadań, oddaniu kart startowych, komisja sędziowska podliczała punkty i wyłoniła najlepszych zawodników.

Zakończenie imprezy podobnie, jak część artystyczna odbyło się na sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka, gdzie rozdane zostały wszystkim uczestnikom medale, pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego –  każdy spisał się bowiem na 100%, podszedł do zadań bardzo ambitnie i wykonywał sumiennie wszystkie ćwiczenia. Niepełnosprawni uczestnicy dodatkowo otrzymali nagrody, a odkrywcy i zdobywcy srebrnych kul nagrody niespodzianki.

Cieszymy się, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa uczestników oraz z tego, że tak aktywnie w zawody włączyli się również rodzice osób niepełnosprawnych.

W imprezie pomagali wolontariusze z Gimnazjum w Bestwiny, którzy obsługiwali wszystkie stanowiska oraz pomagali tym mniej sprawnym uczestnikom m.in. na wózkach w wykonywaniu zadań – dziękujemy za Wasze otwarte serca, zaangażowanie i poświęcony czas. DZIĘKUJEMY że jesteście z nami!

 

NASZA GALERIA Z IMPREZY:

Impreza sportowa (2017)

Impreza „Osoby niepełnosprawne w akcji” została zorganizowana dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego, natomiast „Integracyjny piknik sportowy”, dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Bestwina.

Leave a Reply