↑ Powrót do Archiwum

RAZEM aktywizujemy osoby starsze i budujemy międzypokoleniowy most (ASOS)

Plakat projektuProjekt “RAZEM aktywizujemy osoby starsze i budujemy międzypokoleniowy most” był programem współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, realizowanym przez Stowarzyszenie w okresie od 4 maja do 31 grudnia 2015r.

 

Cele projektu: Głównym celem projektu było podniesienie aktywności społecznej 30 osób starszych oraz rozwój aktywnej integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej między 50 uczestnikami projektu w okresie 8  m-cy.

 

Adresaci projektu:

– opiekunowie/rodzice osób niepełnosprawnych w wieku 50+ (w projekcie mogą uczestniczyć wspólnie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi)
– osoby w wieku 50+ z orzeczeniem o niepełnosprawności
– młodzież gimnazjalna

 

Działania:

Realizacja projektu składała się z głównych zadań obejmujących działania pozwalające osiągnąć zamierzone rezultaty i cele projektu tj.:

1. Warsztaty artystyczno-edukacyjne (warsztaty rękodzieła i sztuki użytkowej,  warsztaty komputerowe (informatyczne), warsztaty kulinarno-cukiernicze)

2. Treningi i warsztaty umiejętności społecznych oraz prelekcje („Zdrowy styl życia”, „Wizerunek”, „Pierwsza pomoc”)

3. Wycieczka „Szlakiem zamków krzyżackich” (Toruń, Malbork, Gniew, Ciechocinek)

 


 

Postępy w realizacji projektu:

  1. W okresie od 1 czerwca do 22 grudnia  (w dniach 29.08, 26.09, 10.10, 21.11) zorganizowane na terenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie zorganizowane zostały 4 spotkania artystyczno-edukacyjne obejmujące warsztaty rękodzieła i sztuki użytkowej, warsztaty komputerowe (informatyczne), warsztaty kulinarno-cukiernicze.
  2. W okresie od 1 czerwca do 22 grudnia  (w dniach 13.06, 27.06, 14.11) zorganizowane zostały na terenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie 3 spotkania obejmujące prelekcje, treningi i warsztaty umiejętności społecznych. Prelekcje obejmowały tematy: „Zdrowy styl życia”, „Wizerunek”, „Pierwsza pomoc”. Ponadto po prelekcjach i treningach były organizowane spotkania integracyjne obejmujące m.in. zajęcia i zabawy integracyjne i panele dyskusyjno-organizacyjne.
  3. W dniach od 11 do 13 września zrealizowana została 3-dniowa wycieczka „Szlakiem zamków krzyżackich”. Więcej o wyjeździe w sprawozdaniu w aktualnościach.
  4. 19 grudnia zorganizowane zostało dodatkowe spotkanie podsumowujące w formie happeningu, służące m.in. prezentacji owoców pracy w czasie warsztatów artystyczno-edukacyjnych.

 

DSCF1273

Prelekcje, treningi umiejętności społecznych, spotkania integracyjne

DSCF1393

Warsztaty artystyczno-edukacyjne

clear

DSCF1405-IMG_5589.jpg

Wycieczka “Szlakiem zamków krzyżackich”

 

 

11319_asos-logo1

11,798 total views, 2 views today