sie 02 2013

4-dniowy wyjazd do Trójwsi

W dniach od 29 lipca do 1 sierpnia uczestnicy projektu „Klub integracji międzypokoleniowej” wyjechali do Trójwsi, aby przez cztery dni integrować się (pokolenie starszych osób – opiekunów z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz uczniami i uczennicami z gimnazjum), a także aktywizować i motywować do dalszych działań.

trojwies

W ramach wyjazdu zorganizowano:

• Zajęcia sportowe (4,5 godz) – obejmujące m.in. gimnastykę ogólno-rozwojową, aerobik, gry zespołowe, które odbywały się będą na świeżym powietrzu lub sali gimnastycznej codziennie rano w wymiarze maksymalnie 90 minut. Był to tak zwany „rozruch” – aktywne i zdrowe rozpoczęcie dnia. W zajęciach brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu.
  • Warsztaty artystyczne (24 godz) – prowadzone w 2 grupach, obejmujące zajęcia ze sztuki użytkowej oraz zajęcia taneczno-ruchowe, które organizowane były w systemie 3dni x 4godz./dzień. W warsztatach brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu.
  • Treningi: umiejętności społecznych, asertywności, radzenia sobie ze stresem oraz rozwoju osobistego (18godz), które prowadzone były dla starszych uczestników wyjazdu (opiekunów) w systemie 2dni x 3godz/dzień x 2grupy.
  • Wycieczki kulturalno-edukacyjne (do Muzeum Świerka Istebniańskiego, do jedynej w Polsce Hodowli Głuszca, wycieczka do Muzeum Regionalnego „Na Grapie” w Jaworzynce, wycieczka autokarowa Mała Pętlą Beskidzką, wycieczka na Trójstyk – splot trzech granic polskiej, czeskiej i słowackiej).
  • Wieczorki integracyjne (w tym zabawa taneczna, gry karciane i w kości, karaoke, gra w bilarda, kręgle i rzutki), jakie odbywały się po kolacji i stanowiły uzupełnienie programu integracyjnego uczestników projektu.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Klub integracji międzypokoleniowej”, współfinansowanego przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i realizowanego w partnerstwie z Muzeum Regionalnym ks. Zygmunta Bubaka z Bestwiny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

loga_klub