«

»

lip 11 2021

Wyjście do Teatru Polskiego (1)

11 lipca zorganizowaliśmy dla pierwszej grupy uczestników projektu pt. „Bądź AS-em, czyli Aktywny Senior z RAZEM” wyjście do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Grupa wybrała się na spektakl „Cyrano de Bergerac” – klasykę francuskiego teatru, napisaną pod koniec XIX wieku, która w swojej historii przenosi widzów ponad 200 lat wstecz, do czasów gdy liczył się honor, odwaga i zręczne słowo. Tytułowy bohater, Cyrano, potrafi tkać piękne zdania i czarować nimi słuchaczy (i oczywiście słuchaczki), jest także niesamowicie odważnym i zwinnym szermierzem. Ma jednak potworny kompleks na punkcie swojego wielkiego nosa. I przez swój kompleks nie wierzy w siebie, nie daje wiary, że może być kochany, że w ogóle zasługuje na miłość. Ale pomimo swojego kompleksu, chętnie niesie pomoc innym i w ten sposób stara się wynagradzac sobie swoje braki. W zasadzie to w tym głównym bohaterze każdy może odnaleźć cząstkę siebie, bo przecież wszyscy zapewne skrywamy jakieś swoje lęki, drobne niedoskonałości które w naszych własnych oczach urastają do niebotycznych rozmiarów i przez to paraliżują chęć działania. A jak widać na podstawie samego Cyrana, nie możemy się poddawać swoim kompleksom, bo tak naprawdę możemy przez to tylko stracić to na czym nam najbardziej zależy lub co chcemy osiągnąć (ale kompleksy nas w tym powstrzymują).

Wyjście zostało zorganizowane w ramach projektu pt. „Bądź AS-em, czyli Aktywny Senior z RAZEM”, współfinansowanego przez MRiPS w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025 (Edycja 2021). Zapaszmy do zajrzenia na stronę projektu.

Leave a Reply