Dnia 17 czerwca przedstawiciele naszego Stowarzyszenia: Pani Prezes Maria Sysak-Łyp, Stanisław Łyp i Tadeusz Sowiński na zaproszenie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Zarządu Krajowego Fundacji im. Brata Alberta wzięli udział w uroczystościach Dnia Patrona Świętego Brata Alberta połączone z obchodami XXV-lecia powstania Schroniska dla Niepełnosprawnych im. Zofii Tetelowskiej i Stanisława Pruszyńskiego w Radwanowicach.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Radwanowicach pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Damiana Muskusa oraz 12 księży z zaprzyjaźnionych parafii.
Po Mszy Świętej Ks. Biskup Damian Muskus poświęcił nowy mikrobus dla niepełnosprawnych, a następnie otworzył przyrodniczą ścieżkę edukacyjną, mieszczącą się na terenach Fundacji, z której będą korzystać zarówno uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej, jak i dzieci i osoby niepełnosprawne.
W trakcie uroczystości zostały wręczone Medale Wdzięczności – „Za Serce i Miłość” – osobom, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Dla pracowników Schroniska i jego mieszkańców oraz wielu osób zaangażowanych w życie Schroniska przez 25 lat jego działalności wręczono pamiątkowe medale.
Podczas tej części uroczystości pani Prezes Maria Sysak-Łyp wręczyła Ks. Isakiewiczowi – Zaleskiemu, Prezesowi Fundacji w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia RAZEM pamiątkową tabliczkę z gratulacjami z okazji tego jubileuszu.
Na koniec części oficjalnej wystąpił teatrzyk „Radwanek” z przedstawieniem o świętym Bracie Albercie. Goście uroczystości mogli oglądać wystawę pn. „XXV lat Schroniska dla Niepełnosprawnych na zdjęciach” oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez pracowników Schroniska pn.: Założyciele Fundacji im. Brata Alberta, Św. Jan Paweł II i św. Brat Albert a Fundacja im. Brata Alberta, Tak się bawimy.
Po wspólnym posiłku i zwiedzeniu Schroniska odbyła się druga część artystyczna, w której wystąpiła cała plejada zespołów muzycznych, tanecznych i aktorskich. Wśród nich znaleźli się: Szkoła Tańca Frygi Drygi z Zabierzowa, Szkolny Teatr „Szpila” z Radwanowic, Zespół „Kotlicek” z Pienin, Zespół Tańców Świata „Zdrojanie” z Krzeszowic, Zespół Muzyczny „Sokoły” z Jerzmanowic oraz grupa akrobatyczna „Harmonia” z Krzeszowic.
Bardzo gorąco dziękujemy Ks. Tadeuszowi i Zarządowi Fundacji za zaproszenie. To dzięki tym osobom mogliśmy zobaczyć działania tej fundacji i jak wiele jest osób którzy jak Brat Albert pochylają się nad osobami słabymi i potrzebującymi.