↑ Powrót do o nas

Zanim powstał dom

↑ Powrót do galeria

 

W 2000 roku zakupiliśmy działkę budowlaną o powierzchni 85 arów na terenie Gminy Bestwina. Na początku jak widać było to pole kapusty.

W 2001 roku zostały wykonane pierwsze prace na jej terenie: podłączyliśmy prąd i wodę. Dzięki wspaniałym ludziom jak również naszym własnym środkom finansowym udało się cały teren ogrodzić, zamontować oczyszczalnie ścieków, wykonać parking i drogi dojazdowe oraz ścieżki rehabilitacyjno-rekreacyjne, zbudować amfiteatr i miejsce na grilowanie.

 

2 października 2002 roku działka przeistoczyła się w Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowy, który został poświęcony przez Jego Ekscelencję ks. Biskupa Janusza Zimnioka.

 

 

W 2008 roku zakupiliśmy nowoczesny obiekt kontenerowy, który pozwolił nam się spotykać na terenie ośrodka RAZEM, także w te mniej pogodne dni.

 

 

W 24 kwietnia 2009 roku zaszczycił nas swoją wizytą ks. bp. T. Rakoczy, który poświęcił teren wytyczony pod budowę domu – Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego im. Św. Abpa Józefa Bilczewskiego.  W sierpniu 2009 roku ruszyliśmy z budową, a 19 września 2014 nastąpiło uroczyste otwarcie Ośrodka.