cze 28 2024

Wycieczka Razem na szlaku – Kozia Góra

W dniu 25 czerwca 2024 roku dla 20-tu osób z niepełnosprawnością została zorganizowana wycieczka „RAZEM na szlaku” (z dotacji Powiatu Bielskiego). Była to integracyjna wycieczka turystyczna dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu „RAZEM”, mieszkańców Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego Stowarzyszenia „RAZEM” w Bestwinie oraz podopiecznych różnych placówek (m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum”, Środowiskowego Dom Samopomocy „PODKOWA” – filii przy ul. Milusińskich).

Uczestnicy wybrali się razem w góry na wspólnie wybrany szlak Beskidu Śląskiego położony na terenie powiatu bielskiego – Kozią Górę, zwana Stefanką (683 m. n.p.m.). Swoją przygodę rozpoczęli w Bystrej „Pod źródłem”, gdzie każdy otrzymał mapkę i wysłuchał zasad bezpieczeństwa w górach oraz poruszania się na szlakach. Podczas górskiej wędrówki w czasie postojów zostały przeprowadzone zajęcia terapeutyczne i edukacyjne pod hasłem „Zmysły na wysokim poziomie”. Po dojściu na metę na szczycie Koziej Góry był czas na poczęstunek – kiełbasę z ogniska, a także uroczyste wręczenie książeczek „RAZEM na szlaku” oraz pamiątkowych dyplomów i naklejek. Dzień zakończyli na Terenach Rekreacyjnych „Błonie” w Bielsku-Białej.

GALERIA – „RAZEM na szlaku” (Kozia Góra)

Wycieczka współfinansowana była przez Powiat Bielski