↑ Powrót do Archiwum

„Szansa na lepsze jutro dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem” (Wojewoda Śląski)

Od 21 lipca do 31 gruLoga zestawdnia 2016 roku Stowarzyszenie realizowało projekt pt. „Szansa na lepsze jutro dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem”. Było to zadanie dofinansowane przez Wojewodę Śląskiego w ramach Programu Współpracy Wojewody Śląskiego z Podmiotami Niepublicznymi w Zakresie Pomocy Społecznej na lata 2016-2020 (rodzaj zadania: Wspieranie działań mających na celu wzmocnienie i poprawę sytuacji rodzin w środowisku lokalnym).

Program był skierowany do 20 rodzin z Gminy Bielsko-Biała i Powiatu Bielskiego, w których co najmniej jedno dziecko jest niepełnosprawne.

Obejmował działania prowadzone równocześnie na rzecz niepełnosprawnych członków rodziny oraz ich rodziców:

• Działania na rzecz dzieci, czyli niepełnosprawnych uczestników zadania  obejmowały terapię (arteterapia, muzykoterapia, dogoterapia, hipoterapia), rehabilitację, warsztaty okołozawodowe służące podniesieniu aktywności zawodowej (stolarskie, ogrodnicze, metaloplastyki, kulinarno-cukiernicze, krawieckie), warsztaty samoobsługi, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz wsparcie psychologa.
  • Rodzicom zaproponowane zostały warsztaty/spotkania w psychologiem oraz z trenerem, który przeprowadził dla nich cykl warsztatów z rozwoju kompetencji miękkich.

Zapraszamy do galerii z realizacji zadania:

Szansa na lepsze jutro dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem