Przekaż 1%


Jako organizacja posiadająca status Organizacji Pożytku Publicznego (od 2004r.) jesteśmy uprawnieni do zbierania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych i firm. Co roku serdecznie zachęcamy Państwa do przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszego stowarzyszenia. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz nr KRS 0000114639.

 

1% podatku za 2017 rok został wykorzystany na:

  1. Doposażenie Ośrodka i jego działalność (całodobową opiekę świadczoną na rzecz jego mieszkańców oraz ich terapię, rehabilitację i wypełnienie czasu wolnego).
  2. Bieżącą działalność stowarzyszenia tj. szereg działań obejmujących terapię i rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia oraz wsparcie psychologiczne ich rodzin, a także organizację zajęć, warsztatów, wyjazdów, imprez i innych wydarzeń na rzecz rodzin zrzeszonych w stowarzyszeniu.

 

 

PRZEKAZUJĄC 1% PODATKU ZA 2018r. 

 

1. WSPIERASZ DZIAŁALNOŚĆ I ROZWÓJ NASZEGO OŚRODKA MIESZKALNO-REHABILITACYJNEGO W BESTWINIE
     
i tym samym:
  • tworzysz razem z nami dom, gdzie gości radość i ciepło, gdzie każdy mieszkaniec jest wartościowym człowiekiem, może żyć i się rozwijać,
  • dajesz szansę mieszkańcom domu na rehabilitację, terapię oraz aktywnie uczestnictwo m.in. w życiu społecznym.

 

2. WSPIERASZ REALIZACJĘ WIELU INNYCH DZIAŁAŃ PROWADZONYCH NA RZECZ ŚRODOWISKA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ICH RODZIN

 

obejmujących: terapię i rehabilitację, wsparcie psychologiczne, organizację zajęć, warsztatów, wyjazdów, wycieczek, imprez, spotkań integracyjnych, wyjść kulturalnych, wyjazdów na basen i innych wydarzeń na rzecz rodzin zrzeszonych w stowarzyszeniu wychowujących dziecko/dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

 

3. DOKŁADASZ CEGIEŁKĘ DO REALIZACJI KOLEJNEGO MARZENIA. JEST DZIAŁKA, SĄ PLANY OBIEKTU…

Część środków zebranych z 1% podatku zostanie odłożona na realizację kolejnego wielkiego marzenia…

Otóż stowarzyszenie chcąc rozwijać swój potencjał i zakres wsparcia środowiska osób z niepełnosprawnością zakupiło w 2016r. działkę w Bestwinie, na której pragnie wybudować drugi wielofunkcyjny obiekt. W nim zgodnie ze wstępnymi planami powstaną m.in. wyspecjalizowane pracownie warsztatowe, nowoczesny gabinet fizjoterapii i rehabilitacji oraz sala wielofunkcyjna pełniąca rolę centrum integracji. Stowarzyszenie chciałoby w nim uruchomić również żłobek oraz kawiarenkę będącą miejscem zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną i miejscem sprzedaży wyrobów tworzonych przez osoby z niepełnosprawnością w pracowniach ośrodka. Kompleks będzie służył nie tylko osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom ale również społeczności lokalnej.

DZIAŁKĘ I PROJEKT JUŻ MAMY… Teraz pozostaje nam zbierać środki na budowę tego wspaniałego obiektu.

 

 

1% MA WIELKĄ MOC PRZEMIANY LUDZKICH LOSÓW –
– DLA NAS LOSÓW OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ICH RODZIN
DZIĘKUJEMY WAM ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ !!!
 

IMG_4088

IMG_8906.jpg

IMG_4231-4

nestor_14_17

 

 

 

 

 

 

 

PRZEKAZANIE 1% PODATKU JEST TAKIE PROSTE – ZOBACZ SAM

Przekażcie tą informację swoim bliskim, znajomym, dziadkom, rodzinom. Zamiast oddawać choćby niewielką kwotę fiskusowi lepiej wspomóc organizację pozarządową, która na pewno mądrze wykorzysta otrzymane środki na cele dobroczynne.

 

ROZLICZ SIĘ Z NAMI !!!

 

  1. Przyjdź do naszego biura, a my pomożemy Ci rozliczyć za darmo PIT-a.
  2. Skorzystaj z proponowanych przez nas poniżej rozwiązań i programów.

 

Przy pozyskiwaniu środków z 1% współpracujemy z:

Fundacja jest producentem bezpłatnego Programu Asystent PIT– bezpłatnego narzędzia dla indywidualnych podatników do rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Rekomendujemy go szczególnie tym podatnikom, którzy nie lubią wypełniania poszczególnych rubryk na drukach pobranych z Urzędu Skarbowego. Warto zwrócić uwagę na łatwość dołączania w programie formularzy (załączników), zmieniania formularzy jak. np. z PIT-37 na PIT-36, czy zmieniania rodzaju rozliczenia np. z małżonków „osobno” na „razem”. W tym ostatnim przypadku Asystent pokaże, czy warto rozliczyć się osobno, czy też razem, a zdecydować o tym na podstawie pokazanych wartości podatku do zapłacenia można jednym kliknięciem. Słowem – jest to program dla tych, którzy pochylając się nad rubrykami PITa, czuję się niepewnie i najchętniej powierzyliby całe to rozliczanie komuś innemu. Jest taka  możliwość – zlecenia tego Asystentowi PIT. Więcej o programie można przeczytać tutaj: www.fundacjanaszaszkola.pl/asystentpit-rozliczenie-podatku, a klikając w poniższy baner pobrać ten bezpłatny i łatwy w obsłudze program lub rozliczyć się on-line:

w chwili obecnej program nadal w przygotowaniu

 

Ponadto Fundacja Nasza Szkoła umożliwia rozliczenie rocznego podatku dochodowego za pomocą Programu PITy 2018 IPS (Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS). Program PITy 2018 IPS niezawodny od 21 lat posłuży nam do końca stycznia do rozliczenia ryczałtu ewidencjonowanego za rok 2018, do końca kwietnia 2019 r. pomoże w rozliczeniu rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych, a także do końca września 2019 r. pomoże w rozliczeniu PIT-CFC. Program jest nieodpłatny dla użytkowników indywidualnych, sporządzających własne zeznania lub bezinteresownie pomagających w rozliczeniach innym podatnikom. Więcej o programie można przeczytać tutaj: www.pity.pl, a klikając w poniższy baner pobrać ten bezpłatny i łatwy w obsłudze program:

 

a) można wypełnić pita w wersji on-line na specjalnie przygotowanej dla nas wersji programu PITaxpl 

b) można zainstalować darmową wersję programu PITaxpl na swoim komputerze

KLIKNIJ NA BANER, aby przejść na Stronę Docelową (LP), na której możesz dokonać wyboru pomiędzy programem online i wersją instalacyjną dla Windows:
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

13,661 total views, 2 views today