«

»

Wrz 29 2017

VIII Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych – PUMA 2017

26 września wzięliśmy udział w VIII Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych – PUMA 2017. Impreza ta odbywała się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i trwała 3 dni. W tym roku do Dąbrowy Górniczej przyjechały 33 zespoły z całej Polski oraz trzy grupy zagraniczne z Republiki Czech i Słowacji.

Wydarzenie organizowane corocznie jest okazją do zaprezentowania talentów i możliwości artystycznych przez osoby, które, na co dzień znajdują się na uboczu życia kulturalnego i społecznego. Widzowie oraz jurorzy mieli okazję zobaczyć różnorodne formy artystyczne. Począwszy od miniatur teatralnych, poprzez składanki słowno-muzyczne, pantomimę, a skończywszy na skeczach kabaretowych.

Organizatorami PUMY są: Dom Pomocy Społecznej „Pod Dębem” w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębem” oraz dąbrowski Urząd Miejski.

Nasza grupa teatralna złożona z mieszkańców Ośrodka w Bestwinie zaprezentowała się na festiwalu już pierwszego dnia ze spektaklem „Zatrzymaj się” – wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym.

Dziękujemy za świetnie spędzony czas i gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, determinacji, ponieważ…

Najważniejsze nie są nagrody, ale to, ile możemy się nawzajem nauczyć.

Dodaj komentarz