wrz 05 2016

Sprawozdanie z obozu sportowego w Sarbinowie

W terminie od 20 do 31 sierpnia stowarzyszenie zorganizowało 12-dniowy letni obóz sportowy w Sarbinowie pod hasłem „Sportowo, zdrowo i aktywnie”. W obozie wzięło udział łącznie 40 osób (z kadrą). Jego organizacja nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (w ramach Programu UPOWSZECHNIANIA SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH).

W drogę uczestnicy wyruszyli późnym wieczorem 19 sierpnia. Na miejsce dotarli następnego dnia rano. Niestety w pierwszych dniach pogoda nie odpisywała, a dojście na plażę utrudniało dodatkowo zalane przejście – ale nie popsuło to humorów i samopoczucia uczestnikom. Wszyscy aktywnie angażowali się w realizację programu obozu. Być może nagrodą za to były kolejne coraz cieplejsze i pogodniejsze dni..

W czasie obozu instruktorki/trenerki realizowały przygotowany program, w którym znalazły się głównie: gimnastyka, zajęcia ogólno-rozwojowe, aerobik, gry zespołowe, nordic walking, lekkoatletyka, zajęcia terenowe, zawody, sztafety, turnieje i rozgrywki, zajęcia/treningi edukacyjne. Zajęcia miały w dużej mierze charakter integracyjny i prowadzone były na świeżym powietrzu, na plaży, w wodzie, sali gimnastycznej oraz siłowni.

Dzięki dotacji MSiT mogliśmy spełnić największe marzenie naszego niepełnosprawnego ruchowo Jurka dając mu szansę na prawdziwą kąpiel w morzu. Jurek na co dzień porusza się na wózku i niestety z wielu względów nie miał możliwości pojechać nad morze… Darek – drugi podopieczny stowarzyszenia dzięki organizacji tego obozu otrzymał szansę przełamania swojego lęku przed wielką wodą i również zakosztował kąpieli w morzu…  Te historie upewniły nas w przekonaniu, że ten obóz dla każdego z uczestników odegrał ważną rolę i wszyscy wrócili do domu rodzinnego zregenerowani i pełni energii do dalszego działania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu:

Obóz sportowy w Sarbinowie