lut 26 2014

Rozpoczęcie realizacji operacji pt. „Budowa siłowni outdoor na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie”

W drugiej połowie lutego ze względu na sprzyjające warunki pogodowe przystąpiliśmy do realizacji zadania pt. „Budowa siłowni outdoor na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie”, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (Wydział Terenów Wiejskich) w zakresie operacji „Małe projekty” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW 2007-2013. Celem operacji jest rozwój infrastruktury wypoczynkowo-rekreacyjnej w Bestwinie. Na realizację inwestycji Stowarzyszenie otrzymało 19 969,28zł.

Operacja polega na budowie siłowni outdoor na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie wraz z utworzeniem wokół urządzeń bezpiecznej nawierzchni Novol. Siłownia będzie się składała z zestawu urządzeń wśród, jakich znajdzie się: biegacz i orbitrek na pylonie, wioślarz, masażer, ławeczka podwójna oraz talia. Sprzęt ten będzie służył do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców – treningu siłowego, poprawiającego koordynację i sprawność fizyczną. Z siłowni zewnętrznej będzie mogła korzystać cała lokalna społeczność. Partnerem Stowarzyszenia w realizacji operacji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” Sp. z o.o., które zobowiązało się do bezpłatnej fachowej pomocy przy wykonaniu fundamentów do zakotwienia zestawu urządzeń siłowych dostarczonych przez firmę FHU HUSE Sebastian Hulbój i ich montażu, w tym wsparcia technicznego i osobowego. Na bieżąco będziemy informować o postępach w realizacji inwestycji.

loga_silowania