«

»

Paź 10 2017

Rewizyta „RAZEM” w Ośrodku Integracji Społecznej w czeskiej Gminie Komorní Lhotka

W dniu 5 października grupa mieszkańców z naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego złożyła rewizytę w Ośrodku Integracji Społecznej osób niepełnosprawnych w czeskiej Gminie Komorní Lhotka. Spotkanie to było następstwem odwiedzin grupy czeskiej 19 czerwca br. w naszym Ośrodku, a zarazem kolejnym działaniem w ramach polsko-czeskiego mikroprojektu pn. „Razem” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

Nasza grupa została bardzo miło przywitana przez Panią Dyrektor czeskiego Ośrodka Integracji Społecznej w Komorní Lhotce, jego pracowników oraz podopiecznych. Po wspólnym poczęstunku i oprowadzeniu po budynku, polsko-czeska grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami zajęła się wspólnymi zadaniami – malowaniem T-shirtów upamiętniających to spotkanie. W tym czasie przedstawiciele Zarządu i pracownik naszego stowarzyszenia wraz z Panią Dyrektor z czeskiego Ośrodka Integracji Społecznej wymieniali doświadczenia w zakresie funkcjonowania ośrodków dla osób z upośledzeniem umysłowym oraz dyskutowali o przyszłej współpracy, w tym możliwościach aplikowania o środki z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy na dalszą polsko-czeską współpracę na rzecz osób niepełnosprawnych.

W czasie przerwy w programie wszyscy udali się do pobliskiej restauracji na polsko-czeską biesiadę, a po niej powrócili jeszcze do Ośrodka Integracji Społecznej, aby przygotować wspólnie seder – pyszną sałatkę owocową.

Na zakończenie wizyty podopieczni naszego Ośrodka i czeskiego Ośrodka Integracji Społecznej wymienili się upominkami i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Ta wizyta zapadnie w pamięci na długo wszystkim.

Zapraszamy do galerii:

Rewizyta „RAZEM” w Ośrodku Integracji Społecznej w czeskiej Gminie Komorní Lhotka

Dodaj komentarz