maj 18 2015

Relacja z XIII Majówki Stowarzyszenia „RAZEM”

IMG_4862  17 maja (w trzecią niedzielę) zgodnie z tradycją  na terenie naszego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego odbyła się już trzynasta Majówka. W tej pięknej majowej  imprezie oprócz członków stowarzyszenia i ich rodzin udział wzięli członkowie stowarzyszenia „ADA” i „Serce dla Serca” oraz zaproszeni goście, którzy wspólnie wypełnili aulę do ostatniego miejsca.

Swoją obecnością zaszczycili nas: I Wicewojewoda Śląski – Pan Mirosław Szemla, Wójt Gminy Bestwina – Pan Artur Beniowski, Z-ca Wójta Gminy Bestwina – Pan Marcin Kanik, Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON – Pani Anna Wandzel, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bielsko-Biała – Pani Krystyna Cyran, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Miasta Bielsko-Biała – Pani Agnieszka Gorgoń-Komor, Dyrektor Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie – Pani Agata Rak, Dyrektor Muzeum Regionalnego ks. Bubaka w Bestwinie – Pan Andrzej Wojtyła, Członek Rady Miasta Bielsko-Biała – Pan Marcin Lisiński, zaprzyjaźnieni parlamentarzyści: Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Pępek, Poseł na Sejm RP Pan Stanisław Szwed oraz przedstawiciele firm i instytucji wspierających nasze działania.

IMG_4919Ze względu na niepewną pochmurną pogodę główna część imprezy odbywała się w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka i rozpoczął ją Pan Tadeusz Sowiński witając wszystkich zebranych i przybyłych gości. Po przywitaniu o godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana zgodnie z tradycją przez ks. Jacka Gasidło z parafii św. Jakuba w Szczyrku i ks. Romana Berke z parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie.

Po zakończeniu Mszy Świętej zabrali głos zaproszeni goście, a następnie rozpoczęły się zachwycające ucho i oczy barwne występy muzyczno-teatralne. Pierwszy pt. „O żabce, która miała marzenie”  w wykonaniu przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie pod opieką Pani Anny Gwóźdź i Anny Syk. W tym roku nie zabrakło w części artystycznej uczestnictwa podopiecznych naszego stowarzyszenia, którzy zaprezentowali wspólnie z młodzieżą gimnazjalną drugi występ pt. „Calineczka”. Grupa do przedstawienia przygotowywała się w czasie warsztatów muzyczno-teatralnych pod okiem Pani Marceliny Dziedzic, scenerię natomiast przygotowała Pani Ewa Sierant wraz z wolontariuszami z Gimnazjum w Bestwinie oraz podopiecznymi stowarzyszenie w czasie warsztatów plastycznych – za co serdecznie dziękujeIMG_4949my.

Po bogatej części artystycznej był czas na poczęstunek – wypicie kawy i herbaty, pokosztowanie pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, spożycie gorącego posiłku, zwiedzenie całego Ośrodka, a także posłuchanie muzyki na żywo w wykonaniu kapeli góralskiej „Wróble”, która w ramach niespodzianki nieodpłatnie dała krótki koncert – sprawiając, że była to jeszcze bardziej wyjątkowa impreza.

W trakcie imprezy było można podziwiać wystawę rękodzieła, a także wziąć udział w loterii fantowej „Mój szczęśliwy losik”. Wspaniałe fanty bez których organizacja loterii nie byłaby możliwa przekazała firma PPHU Prosperplast Sp. J. (główny sponsor), Zespół Szkół Ogrodniczych z Bielska-Białej, Spółdzielnia „Pokój” oraz firma VERA – producent apteczek.

Wszyscy, którzy brali udział w loterii czekali na wielki finał imprezy, czyli losowanie nagród specjalnych w postaci trzech tortów ufundowanych przez Piekarnię „Wykręt” s.c. Małgorzaty i Rafała Wykręt, Piekarnię „ROLL” Sp.j i cukiernię „BEZA” Pani Stanisławy Krysta oraz dwóch dużych sanek firmy Prosperplast.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w tej imprezie, w tym:

• Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie za wypożyczenie stołów i ławek,
  • Pani Kindze Baścik oraz uczniom-wolontariuszom z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej, którzy zajmowali się obsługą od strony gastronomicznej,
  • Spółdzielni „Bystrzanka” za ufundowane wody gazowane i smakowe,
  • a także wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki, którym została zorganizowana Majówka, a jacy nie zostali w tym miejscu wymienieni.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.