maj 17 2017

Razem działaMY, razem odkrywaMY

17 maja 2017 roku rozpoczęliśmy realizacje projektu „Razem działaMY, razem odkrywaMY”, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Zaplanowane działania mają na celu wzrost aktywności społecznej 30 seniorów wychowujących niepełnosprawne dziecko oraz rozwój aktywnej integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej między 50 uczestnikami projektu w okresie 8m-cy.

Projekt będzie realizowany przez Stowarzyszenie do 31 grudnia 2017r.

Zaplanowane działania:

• Cykl spotkań „Aktywny i zdrowy senior” (prelekcje, treningi kompetencji miękkich, panele dyskusyjno-edukacyjne)
  • Wyjazd do teatru w Krakowie
  • Wycieczki: 3-dniowa do Wrocławia i okolic oraz 1-dniowa do Muzeum Browarnictwa w Tychach
  • Impreza „Kociołek Beskidzki”

Adresaci projektu:

• opiekunowie/rodzice osób niepełnosprawnych w wieku 60+ (w projekcie mogą uczestniczyć wspólnie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi)
  • młodzież gimnazjalna

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt do 9 czerwca z biurem Stowarzyszenia:

Plac Opatrzności Bożej 20
e-mail: razem.stow@op.pl

logotypy